אביו של מוחמד א-דורה: "מוכן להוציא את גופת בני מהקבר כדי להגיע אל האמת"

האב קורא להקמת ועדת חקירה בינלאומית. לדבריו, "בני מת במקום ונקבר במחנה הפליטים אל בורייז'. אני בודד מול מכונת התעמולה הישראלית"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד א-דורה אמר הבוקר (שני) ל"הארץ" כי "אני מוכן לעשות הכל כדי לחשוף את האמת, כולל פתיחת קבר בני כדי לוודא שהוא לא בחיים ולבדוק את נסיבות המוות". א-דורה קרא להקמת ועדת חקירה בינלאומית. "מה שמצער אותי שאני מרגיש בודד מול מכונת התעמולה הישראלית ואף אחד לא עומד לצדי לא מהרשות ברמאללה ולא ממשלת החמאס בעזה", אמר. 

אדורה הוסיף כי איננו מבין כיצד ניתן להסביר את העובדה שהוא עצמו נפגע בתקרית בעוד ישראל טוענת כי בנו לא נפגע כלל. "שיבואו ויבדקו אותי , אני אישית נפגעתי ונפצעתי באותה תקרית, אבל אף אחד לא שאל אותי".

אודרה ציין כי למרות ההתנערות הישראלית מהמקרה, לדבריו, דעת הקהל בעולם כבר מבינה מי אחראי להרג בנו ולפגיעה בו :"ישראל הרשמית לא מוותרת כי הוא יודעת איזה נזק נגרם לה מאותו אירוע וכי מוחמד הפך להיות סמל לאינתיפאדה והם רוצים לנפץ את זה, טוב הייתה עושה ממשלת ישראל אם הייתה משקיעה כל כך הרבה מחשבה ומאמצים כדי לסיים את סבלם של הפלסטינים ולא להפריך נסיבות מותו של בני ולמצוא אשמים אחרים".

מוקדם יותר הבוקר, אמר א-דורה בראיון לגלי צה"ל כי בנו מת במקום, מירי החיילים. "הוא נהרג על ידי ונקבר במחנה הפליטים אל-בורייז'", אמר.

אתמול פורסם דו"ח ועדת הבדיקה הממשלתית לפרשה שקבע כי מוחמד א-דורה כלל לא נפגע מהירי בצומת נצרים לפני 13 שנה. לפי הדו"ח, צילומי הווידיאו המלאים של התקרית מראים כי א-דורה נותר בחיים לאחר חילופי היר.

עוד עולה מהדו"ח כי הצלקות של האב, ג'מאל נגרמו כמה שנים לפני המקרה, כשהותקף על ידי אנשי חמאס. האב הגיב לכך בראיון ואמר כי "זה שקר, הם יכולים לשקר כמה שהם רוצים". לדברי האב, "אני ראיתי את הכל בעיניים שלי, ואני יודע מה קרה שם. מדוע ישראל הורידה עם בולדוזרים את כל הקירות בצומת נצרים? כדי שלא יהיו הוכחות".

א-דורה קרא לקיום חקירה בינלאומית – " אני מוכן לחקירה בינלאומית, שאנשים מבחוץ יחקרו ויראו מי צודק - הממשלה והחיילים או משפחת א-דורה. ישראל מפחדת". א-דורה הוסיף כי "כשהרגו את מוחמד יצא ביל קלינטון וגינה את המקרה והביא לתדמית רעה לישראל, אז ישראל משקרת. הכדורים שירו הישראלים נמצאים אצל הרשות הפלסטינית. למה ביום הראשון של האינתיפאדה כשהרגו את מוחמד ואני נפצעתי למה ישראל אמרה שהיא הרגה את מוחמד?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ