גרמניה תומכת בהכנסת הזרוע הצבאית של חיזבאללה לרשימת הטרור

השינוי בעמדה הגרמנית, שהסתייגה קודם לכן מהצעד הזה, עשוי להשפיע על מדינות אחרות באיחוד האירופי לתמוך בהחלטה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

גרמניה תומכת בהכנסת הזרוע הצבאית של של האיחוד האירופי – כך מסרו היום (רביעי) דיפלומטים גרמנים. בכירים במשרד החוץ ציינו שגרמניה עדכנה את ישראל בעמדתה החדשה.

"לאור הדיונים שקיימנו עם השותפים שלנו לאחר מתקפת הטרור בבורגס בבולגריה, תומך שר החוץ גידו וסטרוולה בהכללת הזרוע הצבאית של חיזבאללה, לפחות, ברשימת הטרור של האיחוד האירופי", אמרו הדיפלומטים הגרמנים.

לדבריהם, "העמדה הגרמנית מתבססת על תמונה בהירה יותר של העובדות (, ב"ר) ועל ההתקדמות שהשיגו בניתוח הפעילות הטרוריסטית (של חיזבאללה, ב"ר). השר וסטרוולה מקווה שההתייעצויות הנחוצות באיחוד האירופי יסתיימו במהרה".

זהו שינוי בעמדת גרמניה, שהסתייגה מהצעד הזה חודשים ארוכים. הגרמנים טענו שלא קיבלו מממשלת בולגריה, מישראל או מארה"ב די ראיות שיאפשרו להם לתמוך בהכנסת חיזבאללה, או חלקים מהארגון, לרשימת הטרור. הגרמנים הסבירו שהם זקוקים לראיות ממשיות שיוכלו לעמוד בבית משפט בגרמניה.

הזרוע הצבאית של חיזבאללה, בביירותצילום: אי–פי

בכירים במשרד החוץ אמרו שגרמניה צפויה כעת לסייע לבריטניה, הולנד ומדינות אחרות לקדם את הנושא במוסדות האיחוד האירופי. לעמדה הגרמנית עשויה להיות השפעה חיובית על עמדת מדינות אחרות באיחוד.

לפי דיווח סוכנות הידיעות הצרפתית אתמול (שלישי), הבריטים הגישו בימים האחרונים בקשה רשמית למוסדות האיחוד האירופי בבריסל להכניס את הזרוע הצבאית של החיזבאללה לרשימת הטרור של האיחוד. הבריטים מעוניינים לנסות ולהעלות את העניין לדיון, ואולי גם להחלטה, בישיבת מועצת שרי החוץ של האיחוד האירופי בחודש יוני.

להכנסת הזרוע הצבאית של חיזבאללה או חלקים ואישים בארגון לרשימת הטרור יש השלכות מידיות, שייכנסו לתוקף בכל 27 המדינות חברות האיחוד. הכללה ברשימה תביא להקפאת כל הכספים והנכסים הכלכליים ששייכים לזרוע הצבאית של חיזבאללה ולהטלת איסור על כל קשר עסקי או כלכלי אתה. הכרזה כזו עשויה גם להביא למניעת ויזות או איסור כניסה ותנועה של אנשי חיזבאללה באיחוד האירופי.

בכירים במשרד החוץ בירושלים אמרו אתמול ל"הארץ" שהמעורבות האינטנסיבית של חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה והסיוע שלו למשטר בשאר אסד גורמים למדינות רבות לתמוך יותר בהכנסת הזרוע הצבאית של הארגון לרשימת הטרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ