ב-12:30: אזעקת תרגול ברחבי הארץ

התרגיל מדמה ירי רחב היקף מעזה, מלבנון ומסוריה, כולל אפשרות של ירי טילים לא קונבנציונליים, בהם טילים עם חומרים כימיים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שתי אזעקות יישמעו היום (שני) ברחבי הארץ, כחלק מתרגיל החירום הלאומי המתקיים השבוע. בשעה 12:30 תישמע האזעקה הראשונה, שבה יתבקשו התושבים להיכנס למרחבים המוגנים ולשהות שם במשך עשר דקות. צוותי ההוראה והתלמידים יתרגלו התמודדות עם ירי טילים ויירדו למקלטים בבתי הספר. בשעה 19:05 תישמע אזעקה נוספת, עולה ויורדת, כדי לתרגל כניסה למקלטים ולמרחבים המוגנים שנמצאים במרחב הביתי. אם יתרחש אירוע אמת תישמע אזעקה נוספת ותימסר הודעה בכלי התקשורת.

בעלי הטלפונים הסלולאריים, התומכים בקבלת ההודעות המיידיות של מערכת מסר אישי, יקבלו הודעה על התרגיל בזמן האזעקה, וכך גם בעלי האיתוריות המיועדות לחירשים. הודעות מיוחדות יופצו גם בתחנות הרדיו האזוריות ובערוצי הטלוויזיה. בצה”ל הדגישו כי כלל השירותים החיוניים במשק, בהם בתי החולים, כמו גם כנסים ואירועים רבי-משתתפים, ימשיכו לפעול ולהתקיים כסדרם, בעת האזעקה. גם תנועת כלי הרכב הפרטיים והציבוריים תימשך ללא הפרעה.

התרגיל מדמה ירי רחב היקף מעזה, מלבנון ומסוריה, כולל אפשרות של ירי טילים לא קונבנציונליים, בהם טילים עם חומרים כימיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בישיבת הממשלה כי "האיומים על העורף הישראלי התגברו משמעותית בשנים האחרונות. ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם על ידי טילים ורקטות, ואנחנו נערכים לכל תרחיש".

חיילי פיקוד העורף בתרגיל חילוץ והצלה בנצרת עלית, היוםצילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ