משיחה עם גנץ עולה: חרף הלחץ, הוראות הפתיחה באש בשטחים לא ישונו

הרמטכ"ל סייר אתמול באזור גוש עציון, שם נרשמה לאחרונה עלייה ניכרת במקרים של ידויי אבנים לעבר מכוניות ישראליות, והבהיר: האחריות על צה"ל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הרמטכ”ל בני גנץ סייר אתמול (ראשון) בחטיבת עציון, בליווי מפקד פיקוד מרכז ניצן אלון ומפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון (איו”ש), תמיר ידעי. בחטיבת עציון יש עלייה משמעותית באירועי האלימות, במיוחד באזור מתחם קבר רחל שאליו באים צעירים ממחנה פליטים אל-עאידה ומיידים אבנים ורימונים מאולתרים מעבר לחומות, ובאזור מחנה הפליטים אל-ערוב ובית אומר, היכן שמכוניות ישראליות חולפות בסמוך לכפרים הפלסטינים.

הרמטכ”ל שמע סקירות וסייר באזורים הרגישים, ולאחר מכן נפגש עם קציני המטה במפקדת החטיבה. מהשיחה עולה כי אין בכוונת רב אלוף גנץ לשנות את הוראות הפתיחה באש, למרות הדרישה הגוברת מצד המתנחלים לעשות זאת. בסיכום הביקור דיבר הרמטכ”ל על הצורך להיות מקצועיים יותר ולתדרך את החיילים בקצרה ובפשטות.

בסיור פגש גנץ גם את ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל. על פי הודעתו של פרל, הוא אמר לרמטכ”ל כי “המצב בכבישי יהודה ושומרון בלתי נסבל. התושבים מפחדים לצאת לכבישים. אנו סופגים מדי שעה נפגעים בגוף, ברכוש ואף בנפש ויש לא מעט תושבים וחיילים שנפגעים מהאבנים עצמם”.

 גנץ השיב לפרל כי האחריות מוטלת על הרמטכ”ל ועל הקצינים בשטח, במטרה לדאוג שהמצב ישתנה וישתפר. הוא ביקש מפרל להבין כי אנו נמצאים בתקופה קשה ועל תושבי יהודה ושמרון להיערך לכך, כשבד בבד צה”ל יפעל ככל יכולתו כדי להחזיר את רמת הביטחון הראויה כפי שהיה בעבר.

הפגנת מתנחלים בגוש עציון בדרישה להקל בהוראות פתיחה באש בשטחים, ביום שישיצילום: אורן נחשון

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ