ישראל: הפלסטינים ממציאים תירוצים כדי לברוח מהמו"מ

נמשכת מלחמת ההאשמות בין הצדדים על רקע מאמציו של שר החוץ האמריקאי לחדש את השיחות. עריקאת, אתמול: ישראל מבצעת טיהור אתני במז' ירושלים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

על רקע מאמציו של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי לחדש את השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית, שני הצדדים לא נראים כמי שמתקרבים לשולחן הדיונים אלא כמי שממשיכים במלחמת ההאשמות. פקידים בכירים בירושלים תקפו היום (חמישי) בחריפות את הרשות הפלסטינית וטענו כי ראשיה אינם מעוניינים בחידוש המו"מ עם ישראל. הדברים נאמרו בעקבות הודעה של ראש צוות המו"מ הפלסטיני, סאאב עריקאת, בעניין פרסום המכרז לבניית 300 יחידות דיור בשכונת רמות מעבר לקו הירוק בירושלים.

עריקאת ציין בהודעתו כי אמר לעמנואל בון, יועצו המדיני של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, כי ההודעה על המכרז החדש מחבלת באופן מעשי ורשמי במאמציו של שר החוץ קרי לחדש את תהליך השלום. "לצד אישורי הבנייה החדשים, ממשלת ישראל מבצעת פעולות של טיהור אתני במזרח ירושלים, כאשר בתוך 10 ימים איבדו 77 פלסטינים ממזרח ירושלים את קורת הגג שלהם לאחר שתשעה בתים נהרסו", אמר עריקאת. "ממשלת ישראל היא ממשלת מתנחלים, עבור המתנחלים וכל מה שהיא עושה הוא חלק מאסטרטגיה שנועדה להרוס את מאמצי קרי".

עריקאת אמר את הדברים בעקבות פרסום בערוץ 10 אתמול ולפיו פורסם מכרז לבניית 300 יחידות דיור בשכונת רמות שמעבר לקו הירוק בירושלים. לפי אותו דיווח, מסמך של משרד השיכון מגלה כי הוחלט גם על שיווק מיידי של 797 יחידות דיור בשכונה בשם "מורדות גילה", גם היא מעבר לקו הירוק.

קרי ועריקאת בשבוע שעבר ברמאללהצילום: רויטרס

בירושלים תקפו היום בחריפות את עריקאת. "הפלסטינים ממשיכים להמציא תירוצים כדי לברוח מהמו"מ", אמרו פקידים ישראלים בכירים. "גם במקרה הזה הם ממחזרים טענות ישנות על בסיס נתונים שגויים ורצים למיקרופון כדי לא לעשות את הדבר הבסיסי והפשוט – לשבת ולדבר על כל הנושאים. גם עכשיו ישראל קוראת לפתיחה מיידית של מו"מ ישיר".

הפקידים הבכירים ציינו כי יחידות הדיור שעליהן פורסם בערוץ 10 אינן חדשות, אלא כאלה שעל בנייתן הוחלט והוכרז כבר לפני שמונה חודשים. "לא מדובר בבנייה חדשה, אלא בהליך טכני שחייב פרסום מחודש של המכרז שכבר פורסם בעבר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ