ניגריה עצרה אנשי חיזבאללה שתכננו פיגועים נגד מטרות ישראליות באפריקה

בפשיטה של כוחות הביטחון הניגרים נחשף בונקר עם אמצעי לחימה רבים. במטה ללוחמה בטרור חושדים כי החוליה פעלה במדינות נוספות ביבשת

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

כוחות הביטחון בניגריה חשפו בימים האחרונים תא טרור של ארגון חיזבאללה, שתכנן לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות במדינה ובאזורים נוספים במערב אפריקה. במטה ללוחמה בטרור אמרו הערב (חמישי) החוליה שנחשפה ונעצרה מהווה "חלק מקמפיין הטרור השיעי נגד מטרות ישראליות ברחבי העולם".

הרשויות בניגריה דיווחו כי שלשום ובשבוע שעבר עצרו שלושה אזרחים לבנונים במערב ניגריה, החשודים כחברים בחיזבאללה. במסיבת עיתונאים שכינס, הפנה בסאי אטנג, ראש שירותי הביטחון בעיר קאנו, אצבע מאשימה לעבר חיזבאללה. הוא הציג בפני עיתונאים את אמצעי הלחימה הרבים שנתפסו בפשיטה על בתיהם של הלבנונים.

בין היתר היו ברשות אנשי חיזבאללה בעיר פגזים נגד טנקים, מוקשים נגד טנקים, מטולי רימונים, תתי-מקלעים, רימוני-יד, עשרות אלפי קליעים וחומר נפץ. כלי הנשק אוכסנו במחסן בבעלות אזרח לבנוני-שיעי, בשם עבד אל-חסן טאהר פדלאללה, ששוהה מחוץ לניגריה.

נשק ניגריהצילום: אי-אף-פי

מחקירה עלה כי תא הטרור פעל במדינה כמה שנים ותכנן לבצע פיגועים נגד מטרות מערביות בכלל וישראליות בפרט. במטה ללוחמה בטרור ציינו כי נבדקת האפשרות שחברי תא הטרור פעלו בהוראת חיזבאללה גם במדינות נוספות במערב אפריקה, מלבד בניגריה.

בפברואר חשפו כוחות הביטחון בניגריה חוליית טרור אחרת שהופעלה על ידי כוח קודס של שמשמרות המהפכה האיראניים. אותה חולייה תכננה לבצע פיגועים נגד בית חב"ד ומשרדי חברת הספנות הישראלית צים בעיר לאגוס שבניגריה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ