בפעם השנייה בתוך שנה: כתובות רוססו במנזר הדורמיציון בירושלים

בין הכתובות שרוססו על קירות המבנה, "חוות מעון", "נקמה" ו"ישו קוף". הפטריארך הלטיני גינה בחריפות: "ניסיון מתועב לחתור תחת דו הקיום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתובות תג מחיר התגלו הבוקר (שישי) על קירות מנזר הדורמיציון בירושלים, ובנוסף נמצא כי צמיגיהם של שני כלי רכב שחנו במקום נוקבו. בין הכתובות במקום, "ישו קוף", "הנוצרים עבדים", "תג מחיר", "נקמה" ו"חוות מעון", המאחז הבלתי-חוקי שבו הרסה השבוע המדינה מבנה עץ שהקימו המתנחלים.  

במקביל, התגלו שלושה כלי רכב שצמיגיהם נוקבו בכפר ביתילו בבנימין, שמצפון מערב לרמאללה. על אחת המכוניות רוססה כתובת הגרפיטי "נקמה". כמו כן על קיר באזור רוססה הכתובת: "תג מחיר – ד"ש מברוך צורי", פעיל ימין שנעצר השבוע בחשד להצתת ערימת חציר.

זו הפעם השנייה שמנזר הדורמיציון, ששייך למסדר הפרנציסקאני, זוכה לביקור של "תג מחיר". בפעם הקודמת, באוקטובר 2012, רוססו כתובות נאצה נגד ישו. הפטריארך הלטיני פרסם הודעת גינוי חריפה בעקבות גילוי הכתובות. "הפטריארך מגנה ביצוע של מעשי ונדליזם אלו בירושלים, העיר המקודשת לשלוש הדתות. אלימות זו היא ניסיון מתועב לחתור תחת דו הקיום בין המאמינים". הבישוף שומלי הוסיף כי "הכרחי לשים סוף למעשי ונדליזם אלו, באמצעות חינוך טוב יותר לצעירים, במיוחד בבתי הספר". הוא ציין עוד כי הוא משוכנע שמדובר בהליך ארוך, שדרושה לו "סבלנות רבה".

3 מתוך 3 |
הכתובות במנזר הדורמיציון, הבוקר
1 מתוך 3 |
כתובות תג מחיר בדורמיציון, היום
2 מתוך 3 |
הכתובות במנזר הדורמיציון, הבוקר

בשנתיים האחרונות בוצעו עשרות פעולות תג מחיר בירושלים. חלקם הגדול הופנה נגד מוסדות נוצריים, ובין היתר נפגעו מנזר המצלבה, הכנסייה הבפטיסטית במרכז ירושלים. כמו כן נפגעו מסגד נטוש ברחוב שטראוס, בתיהם של פעילי שמאל ועוד.

אנשי פורום תג מאיר, שמאגד ארגונים שמוחים נגד התופעה, ערכו הבוקר ביקור הזדהות בכפר זבידאת שנפגע מפעולת תג מחיר ביום רביעי האחרון, כאשר פעילי ימין שרפו 4 מכוניות וטרקטור וריססו כתובות נאצה.

במהלך הביקור נפגשו אנשי המשלחת עם סגן אלוף לורן פרטוש, מח"ט הבקעה שאמר: "אנחנו בדרך לתפוס את האנשים ששרפו את המכוניות, יש לנו קצה של חוט וזה רק עניין של זמן עד שנעצור אותם. נעשה הכל כדי להגן על שלומם של התושבים ועל רכושם". סגן ראש השב"כ לשעבר, יצחק אילן, אמר השבוע עם זאת כי הכלים המשפטים המופעלים נגד פעילי "תג מחיר" אינם מתאימים למציאות הנוכחית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ