כתב אישום: תושב שפרעם העביר לחיזבאללה מידע על עולים לרגל למכה

זאהר בן עומר יוספין מואשם כי נפגש עם אנשי הארגון בעת עלייה לרגל ומסר להם מידע על קבוצות של אזרחי ישראל שהגיעו לאתר הקדוש לאיסלאם

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

תושב שפרעם הואשם היום (ראשון) כי העביר מידע לחיזבאללה. זאהר בן עומר יוספין, בן ה-46, מואשם כי העביר לאיש הארגון מידע על בסיסי צה"ל ועל קבוצות של אזרחי ישראל שעלו לרגל למכה.

יוספין, שחקירתו נוהלה ביחידה המרכזית של המחוז הצפוני במשטרה, מואשם בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת ומסירת ידיעות העלולות להיות לתועלת האויב. יוספין ואחיו נהגו לעלות לרגל למכה מאז שנת 2000, ובחלק מהפעמים ארגנו קבוצות של עולי רגל.

על פי כתב האישום, הנאשם נפגש עם איש חיזבאללה בשם אבו אסמעיל ועם פעילים נוספים בדצמבר 2007, במהלך עלייה לרגל. אחד מאנשי הארגון ביקש ממנו לסייע לחיזבאללה תמורת סיוע כספי. בכתב האישום נכתב כי הוא הסכים ומסר לאיש את מספר הטלפון שלו. עוד נכתב באישום כי הוא קיים קשר טלפוני רציף עם אבו איסמעיל ומסר לו מידע על הקבוצות הישראליות שיצאו למכה, ועל חבריהן. בנוסף, הוא מואשם כי נפגש שוב עם אבו איסמעיל ב-2012 ומסר לו מידע על מיקומם של בסיסים של צה"ל.

ביום חמישי יתקיים הדיון בבקשת הפרקליטות למעצר הנאשם עד תום ההליכים. סנגורו של יוספין, עורך הדין שמעון קוקוש, אמר כי "לא התקיימה כל עבירה במעשיו של הנאשם". קוקוש ציין כי "מדובר באדם נורמטיבי, ללא כל עבר פלילי, שכל עיסוקו היה בייצוג קבוצות שעולות לעומרה ולחאג' שבמכה. במסגרת זו הוא ועוד כמה אזרחים ישראלים הוזמנו לארוחה. הם ישבו ודיברו ובזה מסתיים כל הסיפור. כדי שיתקיים יסוד של עבירה הוא צריך היה לדעת לפחות כי היושב מולו משתייך לארגון אויב, וזה לא קרה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ