עוד קיצוצים בצה"ל: פחות יועצים וביטול נסיעות לחו"ל

הרמטכ"ל התייחס לקיצוצים ואמר כי הצבא ידע להתמודד עם "רגעי המשבר". בצה"ל מציינים כי לא קיבלו תוספת תקציבית של 1.8 מיליארד שקל על עמוד ענן

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הודיע היום (שלישי) על שני מהלכים נוספים לקיצוץ בתקציב צה"ל: מספר היועצים החיצוניים בצבא יצומצם וכן יבוטלו הנסיעות למשלחות מקצועיות בחו"ל של קצינים, מלבד אלו הנחשבות למבצעיות.

גנץ אמר היום לחניכי קורס קצינים, קורס טיס וקורס חובלים שהגיעו לבסיס שיזפון בדרום, כי בכוונתו לצמצם "איפה שאפשר". לדבריו, "אנחנו נפגשים עם אתגר כלכלי שבתקופה האחרונה רבות דובר בו. לא יהיה קל בשנים הקרובות להתמודד עם המציאות, אנחנו לא שונים מהחברה הישראלית - אנחנו החברה הישראלית, מה שיהיה קשה לחברה יהיה קשה גם לנו".

הרמטכ"ל פירט בנוגע לצעדים הראשוניים עליהם הכריעו אתמול במטה הכללי במסגרת הקיצוץ בתקציב הביטחון - ביטול התעסוקות המבצעיות לכוחות המילואים והסטת גדודים סדירים למשימות אלו במקום תקופת האימונים. "אנחנו נשען על הישגי הכשירויות שהשגנו עד עכשיו, הוסיף, "ננסה לעבור את רגעי המשבר האלה ונקפיד לשמר את הכשירות של הצבא גם להמשך... אני מאמין שנדע להתמודד איתם".

גנץ ויעלון בסיור בעוטף עזה בחודש שעברצילום: אליהו הרשקוביץ

במסגרת הדיונים על התקציב, ציינו בצה"ל כי עדיין לא התקבלה גם תוספת תקציבית על מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה בסוף 2012. עלות המבצע מוערכת בכ-1.8 מיליארד שקל. במהלך המבצע גויסו כ-60 אלף אנשי מילואים, כאשר עלות של יום מילואים אחד מוערך ב-450 שקל. גם פעילות סוללות "כיפת ברזל" במהלך המבצע גבו מחיר כלכלי, כאשר למעלה מ-400 טילים יורטו על ידי המערכת. כמו כן, עלות שיגור של שני טילים מיירטים של מערכת כיפת ברזל (כפי שהיתה מדיניות היירוט בתחילת המבצע) נאמדת ב-315 אלף שקל.

בשאלה לגבי השיפוי הכספי עבור עלויות המבצע, ענו באוצר כי "הממשלה קבעה את סדרי העדיפויות בתקציב המדינה לשנים 2013-2014, במסגרת זו נקבע תקציב משרד הביטחון לשנים אלו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ