נתניהו: "יש גידול משמעותי בהיקף מתקפות הסייבר על ישראל מצד איראן"

בכנס באוניברסיטת תל אביב אמר נתניהו ישראל מצליחה לבלום את רוב ההתקפות, ורמז על שיתוף הפעולה עם ארה"ב בתחום הגנת הסייבר

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז היום (ראשון) כי ישראל וארצות הברית משתפות פעולה בתחום הגנת הסייבר. בדבריו בכנס הסייבר של סדנת יובל נאמן שנערך היום באוניברסיטת תל אביב התייחס ראש הממשלה גם למתקפות הסייבר על ישראל וטען כי "בחודשים האחרונים אנחנו מזהים גידול משמעותי בהיקף מתקפות הסייבר על ישראל מצדה של איראן".

לדברי נתניהו, ההתקפות מבוצעות גם על ידי משטר האייתוללות "וגם על ידי גרורותיו - החיזבאללה והחמאס. היעדים לתקיפה הם כמובן המערכות הלאומיות החיוניות שלנו, אך לא רק הן. מעבר לשאלה של חשמל, בנקים ורכבות ומים, כל תחום ותחום בחיים הכלכליים, האזרחיים ושלא נדבר על הביטחוניים, הוא מטרה פוטנציאלית ומעשית למתקפת סייבר. זה כמובן ימשיך להתעצם ככל שימשיך להתקדם העידן הדיגיטלי". עם זאת הוסיף ראש הממשלה כי "על אף ההתקפות הבלתי פוסקות נגדנו, אתם שומעים רק על מספר מועט של ההתקפות האלו כי אנחנו מצליחים לבלום את רובן".

ראש הממשלה נתניהו בכנס הסייבר באוניברסיטת תל אביבצילום: ניר כפרי

ראש הממשלה התייחס כמה פעמים לשיתוף הפעולה הבין-לאומי הנדרש בתחום הגנת הסייבר וציין כי "הסייבר זו בעיה בין-לאומית, ומענה בין-לאומי נבדל לא יעשה את העבודה. במידה מסוימת זה דומה למלחמה בטרור. מדינות פועלות נגד הטרור והן חייבות לשתף פעולה ביניהן על מנת להביא לתוצאות טובות יותר".

היום פורסם בניו יורק טיימס כי ארצות הברית מסייעת לבעלות בריתה בהגנה מפני מתקפות סייבר איראניות. נתניהו רמז לכך היום ואמר כי "מה שאנחנו ומדינות ידידותיות עושים זה במידה מסוימת גישוש באפלה. אני מקיים שיח עם כל מנהיג שבא הנה כמעט, מדבר על הנושא הזה ומחפש את שיתוף הפעולה אתנו". 

ראש הממשלה הוסיף כי בביקורו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בארץ במארס האחרון שוחחו השניים בנושא הסייבר ודנו כיצד ניתן לפעול במסגרת שיתוף הפעולה בין המדינות.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ