נתניהו: אנחנו ערוכים לכל תרחיש בגבול הצפוני

ראש הממשלה הדגיש שהגבול עם סוריה "רוגש ונפיץ במיוחד" והוסיף ששביתת עובדי משרד החוץ "פוגעת בביטחון המדינה", אך סירב לומר מדוע

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר (שני) כי העיקרון היסודי ביותר שמנחה את ישראל הוא שמי שמאיים לפגוע בישראל או פוגע בה – ייפגע. בפתח ישיבת חוץ וביטחון של הכנסת אמר נתניהו כי "אנחנו רואים מזרח תיכון חדש והוא רוגש ורועש ונפיץ מאוד. זה נכון במיוחד בגבולנו הצפוני אל מול סוריה. אנחנו פועלים אל מול ההתפתחויות הללו באחריות ושיקול דעת ובנחישות. הדבר שמנחה אותנו הוא קודם כל לשמור על ביטחון אזרחינו. אנחנו ערוכים לכל תרחיש".

נתניהו טען עוד בישיבה כי שביתת עובדי משרד החוץ ״פוגעת בביטחון המדינה״. הוא סירב לומר מדוע השביתה מסכנת את הביטחון ואמר שיוכל לעשות זאת רק במסגרת ועדת משנה מסווגת. נתניהו אמר את הדברים בסקירה שגרתית שנתן לחברי הוועדה. בדיון נתניהו הדגיש כי ישראל מעוניינת בפתיחת משא ומתן עם הפלסטינים ללא תנאים מוקדמים, וסיפר שהוא שומר על קשר רצוף, יום-יומי כמעט, עם שר החוץ האמריקאי, ג׳ון קרי.

בראיון שנתן נשיא סוריה, בשאר אסד, לרשת אל-מנאר של חיזבאללה לפני כשבועיים, הוא התייחס לאפשרות של מתקפה עתידית של ישראל בשטח סוריה, ואמר כי "נגיב לכל מתקפה עתידית במתקפה דומה. אופי התגובה תלוי בתזמון ובהשלכות המתקפה". לדברי הנשיא הסורי, "דעת הקהל במדינה לוחצת" עליו לפתוח חזית מול ישראל ברמת הגולן. לדבריו, הלחץ הציבורי נובע מ"מספר גורמים, כולל תקיפות ישראליות חוזרות ונשנות".

נתניהו וליברמן בוועדת החוץ והביטחון, הבוקרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ