משרד הביטחון: לא מכרנו ציוד צבאי לפקיסטאן, נדרוש הבהרות מהבריטים

ההודעה פורסמה ככל הנראה בשל דרישה להבהרות מהודו, בעקבות הפרסום ב"הארץ" לפיו ישראל מוכרת ציוד ביטחוני לפקיסטאן ולמדינות מוסלמיות נוספות

אלוף בן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלוף בן
גילי כהן

משרד הביטחון פרסם הבוקר (רביעי) הודעה, לפיה "מדינת ישראל מכחישה מכל וכל מכירת ציוד צבאי כלשהו לפקיסטאן". ההודעה פורסמה, ככל הנראה, בעקבות דרישה להבהרות מהודו – יריבתה של פקיסטאן ולקוחה עיקרית של התעשייה הביטחונית הישראלית.

לדברי משרד הביטחון, "לישראל מערכת יחסים אסטרטגית עם הודו, הדמוקרטיה החזקה בעולם, אשר כמו ישראל מתמודדת עם איומי טרור ומהווה עוגן מרכזי במערכת היחסים הגלובליים. מדינת ישראל אינה עושה דבר שעלול לפגוע בקשרים המצוינים עם מדינה זו".

שלשום פורסם ב"הארץ" כי בדו"חות רשמיים של ממשלת בריטניה נאמר שישראל ביקשה היתרים לרכישת פריטים צבאיים, כדי לשלב אותם במערכות שסופקו לפקיסטאן. בדו"חות נאמר שב-2011 ביקשה ישראל לרכוש רכיבים בריטיים כדי לייצא לפקיסטאן מערכות מכ”ם, מערכות לוחמה אלקטרונית, תצוגה עילית לתאי טייס, חלקים למטוסי קרב, חלקים למנועי מטוסים, מערכות אופטיות לרכישת מטרות, רכיבים למטוסי אימון וציוד למערכות אלקטרוניות צבאיות. ב-2010 ישראל ביקשה לייצא לפקיסטאן מערכות לוחמה אלקטרונית ותצוגה עילית לתאי טייס עם רכיבים מבריטניה. 

משרד הביטחון הודיע שידרוש הבהרות מהבריטים. "ישראל מתכוונת, בימים אלה, לפנות למשרד הבריטי "לעסקים חדשנות וכישורים" (BIS), הממונה על היתרי היצוא בבריטניה, בבקשה לקבל פרטים על המידע שפרסם בדוחות רשמיים שלו", נאמר בהודעת המשרד.

הודעת משרד הביטחון מצטרפת להכחשה שפרסם אתמול דובר הצבא הפקיסטאני, לפיה הדיווחים על רכש ביטחוני מישראל "מוטעים וחסרי בסיס".

משרד הביטחון לא התייחס לפרטים אחרים שהופיעו בדו"חות הבריטיים, ולפיהם ישראל מכרה ציוד צבאי גם לאיחוד האמירויות, אלג'יריה, מרוקו ומצרים בחמש השנים האחרונות.

לאחר הפרסום, כלי תקשורת באיסלאמבאד דיווחו כי שירות הביטחון במדינה מכחיש את הפרסום ב"הארץ", ומוסר כי הדיווח "מטעה ואינו מבוסס על עובדות". גם שירות הביטחון של מצרים הכחיש את הפרסום. דובר הצבא המצרי, הקולונל אחמד עלי, אמר כי המידע שפורסם ב"הארץ" חסר בסיס.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ