אלמונים פרצו הלילה (שבת) למחנה נפתלי שבצפון הארץ וגנבו את נשקו של אחד החיילים בבסיס. החייל עצמו לא נפגע באירוע. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע, לצד מפקדי המחנה שפתחו בתחקיר גם הם. 

בחודש אוקטובר האחרון אירע מקרה דומה באותו מחנה, אז הצליחו אלמונים לחדור את שערי הבסיס, ושדדו באלימות ארבעה כלי נשק. מתחקיר האירוע הראשון עלה כי לא מדובר באירוע לאומני כפי שסברו בהתחלה, אלא בחדירה לתחומי הבסיס שנועדה אך ורק לגניבת כלי הנשק.

בצה"ל מציינים כי ישנה עלייה חדה באירועים מסוג זה, שכוללים גם חדירה פיזית לתוך בסיסי צה"ל במטרה לבזוז. לפי נתוני אגף המבצעים בצבא, בחצי השנה הראשונה של 2013 אירעו חמישה מקרים כאלה, לעומת שמונה מקרים דומים במהלך כל שנת 2012.

אחד מהמקרים שנרשמו השנה היה חדירה אל בסיס חיל האוויר בחצרים. באותו מקרה שני כלי רכב הצליחו להיכנס אל תוך המחנה, אך לבסוף נעצרו. במקרה אחר, נגנבו מהבונקר של בסיס נבי מוסא אלפי כדורים. בבסיס משמר הנגב, חיברו אלמונים צינור באורך של למעלה מ-100 מטרים, במטרה לגנוב סולר מתוך מחסני הבסיס. "גונבים הכל - נשק, ברזל, סולר, גנרטורים ותחמושת קליעית", אומר קצין בכיר באגף המבצעים. "אותם אנשים לא חוששים להתגנב בלילה תחת שמירה לתוך מחנה צבאי. לדברי הקצין, עד כה לא ידוע על "הפעלה מבפנים" במקרי הגניבה הקשים שכללו חדירה לתוך המחנה, אף שחשד זה נבדק.

הכניסה לבסיס נפתלי, ארכיוןצילום: גיל אליהו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ