נעצרו 3 פלסטינים בחשד למעורבות בירי סמוך לקבר יוסף ב-2011

השלושה, אנשי מנגנוני הביטחון, ריצו עונש מאסר של שנתיים בכלא הפלסטיני בעקבות הודאתם שירו באוויר בתקרית שבה נהרג בן יוסף לבנת

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי וצה"ל עצרו לפני כשלושה שבועות שלושה פלסטינים, אנשי מנגנוני הביטחון, שלפי החשד היו מעורבים בתקרית הירי סמוך לקבר יוסף בשכם באפריל 2011, שבה נהרג בן יוסף לבנת ונפצעו חמישה ישראלים. כך הותר היום (רביעי) לפרסום. בן יוסף לבנת היה אחיינה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת.

חודש לאחר ששוחררו מהכלא הפלסטיני, ב-22 במאי, נעצרו שלושת הפלסטינים. זאת אחרי שריצו מאסר של שנתיים בעקבות הודאתם כי היו מעורבים בירי לאוויר בלבד בתקרית בה נהרג לבנת. שניים מהעצורים – ואל דאוד, תושב קלקיליה, ונואף עודה, תושב הכפר טמון, בני 24 – היו חיילי סיור חמושים בפעילות מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. העצור השלישי, תרכי זוארעה, בן 23, היה נהג הסיור עצמו. שני פעילים נוספים שהיו מעורבים בתקרית – מפקד הסיור ומשתתף נוסף - לא נעצרו על ידי כוחות הביטחון הישראליים. מפקד הסיור מרצה עדיין עונש ברשות הפלסטינית ואילו המשתתף הנוסף בסיור מוגדר "מבוקש לחקירה".

בהודעת השב"כ נכתב כי בחקירת השלושה בשב"כ "הודו העצורים כי חלק מהירי שביצעו כוון למכוניות שבהן נסעו הישראלים, וזאת שעה שלא נשקפה סכנה לחייהם". בשב"כ הוסיפו כי השלושה אף ניסו לתאם גרסאות ופיזרו אבנים על הכביש שבו אירעה התקרית "על מנת לייצר מצג שווא שיודו לעברם אבנים במהלך האירוע וכי מדובר בהגנה עצמית". לפי שירות הביטחון הכללי, ביוזמת אחד מקציני הכלא הפלסטיני, העצורים אף פגעו בכוונה ברגליו של אחד מהם, כדי לאשש את טענת יידוי האבנים. בשירות הביטחון הדגישו כי חקירתם של השלושה נמשכת, וכי לאחר מכן יועברו הממצאים בעניינים לפרקליטות איו"ש כדי לנסח כתב אישום בעניינם.

הלווייתו של של בן יוסף לבנת, באפריל 2011צילום: תומר אפלבאום

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ