צה"ל קיים תרגיל גדול בהשתתפות חיל האוויר וחיל הים

בתרגיל לקחו חלק גם חיילי מילואים רבים. במערכת הביטחון ציינו כי לתרגיל חשיבות בהתמודדות עם התרחישים העתידיים שעומדים בפני צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

סיים אתמול (רביעי) תרגיל רחב היקף שכלל כוחות מיוחדים וכן כוחות רבים מחיל הים ו. התרגיל עצמו החל ביום ראשון והיה במתכונת רב-זרועית: תרגיל של אוגדה של פיקוד המרכז, תרגיל של חיל האוויר ותרגיל של חיל הים. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי בתרגיל "נבחן ותורגל השילוב בין הזרועות והחילות במתארי לחימה שונים ומורכבים". התרגיל כלל שילוב של כלל כוחות חיל הים, ועל סיוע לכוחות היבשה. קצין בכיר בחיל הים ציין כי "התרגיל הוא חלק מהמוכנות הכוללת שלנו".

במהלך השבוע האחרון נסגרו צירי תנועה באזור , וכן הורגשה תנועה רבה של כלי טיס ושל כלי רכב באזור. בצה"ל הדגישו כי התרגיל עצמו "נקבע כחלק מגרף התרגילים השנתי והינו בעל חשיבות רבה לשמירה על כשירות כוחות הסדיר ".

חיילי צה"ל באימון, לפני כחודשצילום: גיל כהן מגן

במקביל לתרגיל זה, התקיים גם שבוע התרגיל החילי של כוחות האוויר. קצין בכיר בחיל האוויר אמר ל"הארץ" לפני תחילתו כי במסגרת התרגיל, יתאמנו הטייסים על "כל הזירות", מאחר ובצה"ל מבינים כי "הציר שנקרא איראן-חיזבאללה-סוריה עודנו קיים ומשמעותי, ואנחנו נערכים למשמעויות של תרחיש לחימה רב-זירתי".

בתרגיל עצמו השתתפו גם חיילי מילואים רבים, בצה"ל סרבו לפרט על היקפו. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "הכוחות הסדירים שהשתתפו בתרגיל חזרו לפעילותם השוטפת וחיילי המילואים חזרו לבתיהם". במערכת הביטחון אמרו כי עצם קיום התרגיל אל מול הקיצוצים במערכת הביטחון מעיד על חשיבותו ועל תרומתו להתמודדות אל מול התרחישים העתידיים שעומדים בפני צה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ