2 פלסטינים מעזה הוצאו להורג לאחר שהורשעו בריגול למען ישראל

בהודעת חמאס נמסר כי השניים מסרו לאורך העשור האחרון מידע לגורמי מודיעין ישראלים על בסיסים, מתקני ממשלה ופרטי פעילים שנפגעו בהמשך

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ממשלת חמאס בעזה הודיעה היום (שבת) כי שני פלסטינים תושבי הרצועה הוצאו להורג בתלייה, לאחר שהורשעו בריגול לטובת ישראל.

בהודעה שנמסרה מטעם משרד הפנים בעזה נטען כי שני הנאשמים, בני 49 ו-43, הורשעו בבית דין צבאי בעבירות של ריגול, מגע עם אויב וקשירת קשר לרצח על פי חוק העונשין הפלסטיני. לפי ההודעה, ההוצאה להורג, שהתרחשה כנראה בימים האחרונים, בוצעה לאחר שהושלמו כל ההליכים המשפטיים המתבקשים ולאחר שבית המשפט דן בערעורם של השניים על גזר הדין.

עוד צוין בהודעה כי שני הפלסטינים מסרו מידע לקציני מודיעין ישראלים על אתרים ביטחוניים, בסיסים ומשרדי ממשלה ברחבי הרצועה בנוסף לכתובות של פעילים ואתרים שנפגעו במהלך התקפות ישראליות, ובכך גרמו למותם של אזרחים. עוד נמסר כי השניים היו במגעים עם המודיעין הישראלי מזה כעשור.

חמושים בעזה, בשבוע שעברצילום: אי–פי

  לאחר מבצע עמוד ענן פתח החמאס בקמפיין שמטרתו לשכנע משתפי פעולה עם ישראל להסגיר עצמם לשלטונות תמורת חנינה. האחרונה, כך נטען, תוענק למשתף הפעולה בתום מה שמוגדר כתהליך טיהור, שבמסגרתו הוא ידווח על כל המידע שהעביר למפעיליו בישראל. השניים שהוצאו להורג, כפי שנטען, לא הסגירו עצמם בחלון הזמן שהעניקו בחמאס ונעצרו בשלב מאוחר יותר בעקבות מידע מודיעיני.

  לפי פרסומים באתרים פלסטינים השניים הסכימו לשתף פעולה עם ישראל תמורת אישור כניסה לישראל לעבודה או ליווי בן משפחה חולה.

  תגיות:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ