לפחות שש רקטות נורו ליישובי הדרום; שני יירוטים לכיפת ברזל

חיל האוויר תקף במרכז ובדרום רצועת עזה. שלוש רקטות נורו לעבר חוף אשקלון ושלוש נוספות התפוצצו בצפון הנגב, אחת מהן באזור באר שבע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לפחות שש רקטות נורו הלילה לעבר יישובי הדרום. מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט שתיים מהן מעל אשקלון. בתגובה לירי, תקף חיל האוויר אתרים במרכז ובדרום רצועת עזה.

מעט לפני חצות התפוצצה רקטה סמוך לרהט וכשעה לאחר מכן נחתה רקטה נוספת סמוך לבאר שבע ורקטה שלישית התפוצצה במועצה האזורית לכיש. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. שלוש רקטות נוספות נורו הלילה לעבר המועצה חוף אשקלון, שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והשלישית התפוצצה, ככל הנראה, בשטח פתוח. גם כאן לא דווח על נפגעים או על נזק.

בתגובה לירי תקף הלילה חיל האוויר במרכז רצועת עזה. על פי דובר צה"ל, כלי טיס של חיל-האוויר תקף שני אתרים לאחסון אמצעי לחימה, בור שיגור ו"מוקד פעילות טרור" בדרום רצועת עזה.

כיפת ברזלצילום: רויטרס

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הנחה לסגור את מעבר כרם שלום לסחורות וכן את מעבר ארז בתגובה לירי הרקטות הלילה.

הירי הלילה מגיע לאחר שבועות של שקט יחסי בדרום הארץ, למרות ניסיונות שיגור רבים שהביאו לאזעקות "צבע אדום" שנשמעו באזור עוטף עזה. בחג השבועות נפלה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שבועיים קודם לכן אותרה נפילה של רקטה נוספת בשטח פתוח באותו אזור, גם כן ללא נפגעים או נזק.

בשבוע שעבר נשמעו אזעקות באזור אשקלון בעקבות ירי שלוש רקטות לכיוון העיר מרצועת עזה. לא היו נפגעים או נזק. הרקטות שנורו נפלו בשטח הרצועה וככל הנראה לא התפוצצו. כוחות צה"ל ביצעו סריקות באזור אך לא מצאו סימנים לנפילות בשטח ישראל.

מדובר בירי לטווח רחוק יותר מזה שנורה עד כה, שהיה בעיקר לאזור עוטף עזה – בין היתר מטח רקטות בעת ביקור הנשיא אובמה ב-21 למארס, וכן ירי לעבר קיבוץ נחל עוז בערב יום השואה. בפברואר נורתה רקטה לאשקלון מאזור גוש קטיף – טווח של 43 קילומטרים.

בחודש שעבר היו במערכת הביטחון מעודדים מהשקט היחסי מסביב לרצועה, שלפי ההערכות בגזרה יכול להישמר זמן רב, לאור פעילות החמאס כגורם מרסן באזור. בצה"ל מאמינים כי אמנם חמאס לא שינה את תפיסת פעילותו, אך מעוניין בהמשך הרגיעה היחסית באזור. לכן, הוא שלח את אנשיו לפזר הפגנות בסמוך לגדר המערכת ואף פעל בשטח למניעת ירי רקטות. לצד זאת הסבירו במערכת הביטחון כי לא יקבלו אפשרות של "שגרת שיגורים", כאשר תושבי עוטף עזה יחיו תחת אזעקות מדי יום.

בחודש אפריל נורו שתי רקטות מצועת עזה אל עבר המועצה האזורית אשכול והתפוצצו בשטחים פתוחים. באזור לא הופעלה התראה, אך לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי זה, חיל האוויר תקף בדרום רצועת עזה. זו הייתה התקיפה השנייה בחודש זה ברצועה, לאחר שבתחילת אפריל הופצצו שתי מנהרות, בתגובה לירי רקטות לעבר שטח ישראל. מצה"ל נמסר אז כי במתקפה הופצצו שני יעדים בדרום הרצועה – אתר לאחסון אמצעי לחימה וכן מקום נוסף שהוגדר כמתקן טרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ