פשע שנאה 4 החודש באזור י-ם: נוקבו צמיגי 21 מכוניות

סמוך לכלי הרכב בבית חנינא רוססה הכתובת "לא שותקים על זריקות האבנים", ועל אחת מהמכוניות רוסס מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים41
ניר חסון
ניר חסון

אלמונים ניקבו הלילה (שני)  את צמיגיהן של 21 מכוניות בבית חנינא שבצפון . המכוניות חנו בסמוך לדרך רמאללה החוצה את השכונה. על קיר סמוך רוססה כתובת: "לא שותקים על זריקות האבנים" ועל אחד הרכבים רוסס מגן דוד. משטרת ירושלים פתחה בחקירה.

זו לא הפעם הראשונה שתושבי הרחוב בו נוקבו הרכבים בבית חנינה הבוקר סובלים מפעילות ממקרה כזה. קרבתם לגשר המוביל לשכונת פסגת זאב הפכה אותם לקורבן נוח. להערכת המשטרה המפגעים מחנים את הרכב על הגשר יורדים לשכונה, פוגעים ברכבים ומרססים ונמלטים בחזרה לרכב. לפני מספר חודשים נזרקו אבנים מהגשר לעבר הבתים של התושבים הערבים.

"מי שעושה את זה רוצה להעיף אותנו מהשכונה", אמר אחד התושבים, חאפז נימר, "אנחנו אף פעם לא נחשוב לעזוב אבל אני לא אגיד שאין פחד, במיוחד על הילדים או שיום אחד ישרפו את הבית. לא מבין למה צריך לחכות לאסון כדי למנוע אותו".

שכנו, עווני אבו רמוז, סיפר: "אני מובטל כבר שנה וחצי, היום הייתה לי עבודה, באתי לצאת לעבודה וראיתי שארבעה גלגלים בלי אוויר, חשבתי אולי איזה ילד עשה את זה אבל אז הסתכלתי על האוטו של הבן שלי, של אחותי ושל השכנים, כולם למטה. ואז ראיתי גם כתובת על הקיר. מה הם רוצים מהחיים שלנו, אין פה כביש, אין פה פינוי זבל, אין פה כלום, מה הם רוצים".

זה המקרה הרביעי מסוג זה באזור ירושלים בחודש האחרון. בסוף מאי היו שני מקרים של ניקוב צמיגים של רכבים ערבים באזור הגבעה הצרפתית ושיח ג'ראח ולאחר מכן רוססו כתובות נאצה על קירות מנזר הדורמציון שבהר ציון , ורוססו הכתובות "גזענות או התבוללות" ו"ערבים החוצה".

בניגוד למקרים האחרים, רק האירוע באבו גוש גרר גל תגובות חסר תקדים מצד פוליטיקאים. כולל ביקורים במקום של שרים וחברי כנסת. היום  ביקר נשיא המדינה שמעון פרס, בבית משפחת אבו חמזה באבו-גוש. הנשיא ביקש להגיע אל בית המשפחה, אשר נפגעה מהשחתת 8 כלי רכב בפעולת "תג מחיר" בשבוע שעבר. פרס פנה לראש המשפחה בהגיעו למקום ואמר: "מדינת ישראל גאה באבו-גוש. אני יודע שיש כמה אנשים שעושים דברים נוראיים. גם מהימין וגם מהשמאל גינו את המעשים הנבזים הללו ומדינת ישראל לא תיתן לזה יד. הצטערנו מאוד לשמוע על שקרה בבוקר בו רוססו כתובות הנאצה ונוקבו הצמיגים, כולי תקווה שהפוגעים יתפסו ויבואו על עונשם. שוחחתי על כך גם עם מפכ"ל המשטרה וביקשתיו כי יגביר את המאמצים לתפוס את פורעי החוק. באתי לא רק לגנות את הטרור אלא גם לשבח את אבו-גוש המהווה מקור גאווה לישראל, בהיותו מוקד תרבותי ותיירותי. על כן נפגענו כולנו מהטרור הפרחחי הזה. אבו-גוש הוא בשר מבשרנו, כולנו עם אחד- זה פוגע בנו לא פחות מאשר בכם. יחד עם זאת אסור שתיפגע האמונה , עלינו לחיות בשלום ודו-קיום".

לפני כשבוע, הודה קצין משטרה בכיר בשיחה עם "הארץ" כי לדברי הקצין, בחודשים הקרובים יתחיל לפעול ביתר תקיפות “המפלג לפשיעה לאומנית” במחוז ש”י ויקבל לשורותיו כ-50 שוטרים חדשים. במשטרה גם מחכים ששר הביטחון משה יעלון יכריז על תופעת “תג מחיר” כהתאחדות לא מותרת. השילוב של השניים, כך מקווים במשטרה, יוביל בסופו של דבר למפנה בטיפול בתופעה.

כתובת נאצה שרוססה בבית חנינא, הבוקרצילום: טלי מאייר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ