גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב לדברים שאמר ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, ואמר כי "חיל האוויר ערוך ודרוך לכל משימה שתוטל עליו, קרובה או רחוקה, ומי שצריך לדעת שאנחנו לא רק מדברים, אלא גם עושים – יודע זאת".

בנאום שנשא בטקס סיום קורס הטיס בבסיס חיל האוויר בחצרים אמר נתניהו כי "בשנה האחרונה פעלנו בגזרות רבות, חלקן גלויות וחלקן נסתרות. בכולן הושגה המשימה על ידי טייסי ונווטי חיל האוויר", בכך רומז ראש הממשלה לשלוש התקיפות בסוריה בחודשים האחרונים שיוחסו לישראל - האחת בסוף ינואר ושתי התקיפות במאי.

אתמול מתח דגן ביקורת על האיומים שהשמיעו בכירים ישראלים נגד סוריה, שכללו גם איומים ישירים במקרה של התלקחות בגבול, וטען כי אם יש רצון לפעול אין צורך באיומים מילוליים. "אני חושב שלאיים על בשאר אסד בתנאים שבהם הוא נמצא זה קצת בעייתי. הוא נמצא במציאות שישראל תקפה אותו מספר פעמים, ויש לו לפי ראייתו לגיטימציה לתקוף חזרה. הוא נמצא במלחמת אזרחים, ואם הוא ייקלע לפינה הוא עלול להחצין את הבעיות שלו בכיוונה של ישראל ", אמר דגן בכינוס של המועדון העסקי-אקדמי של אוניברסיטת תל אביב. דגן אמר כי הוא חושב שאסד ייזהר לפני שיפגע בישראל "אבל לא צריך להביא אותו למצב שפוגעים בכבודו ומתגרים בו. אנחנו מספיק חזקים ונחושים, לא צריך לאיים. אם אתה רוצה לעשות - תעשה, אל תדבר".

במהלך טקס חלוקת הכנפיים של בוגרי קורס הטיס מס' 166 התייחסו שר הביטחון, משה יעלון, והרמטכ"ל, בני גנץ, למציאות הביטחונית באזור. גנץ אמר כי הטלטלה מסביב לישראל עדיין מתמשכת, ו"סוריה עודנה שותתת דם, ובלבנון האש החלה לאחוז בשולי גלימתו של נסראללה". יעלון הוסיף כי גם היום ישראל מתמודדת "מול ארגוני טרור כמו חמאס והג'יאהד האסלאמי, אשר פועלים כל העת להתחמש וביום פקודה להפר את השקט של תושבי הדרום, כפי שקרה רק השבוע, לא הרחק מכאן; מול חיזבאללה מחרחר המלחמה בגבול הצפון; ומול משטר נטול עכבות הטובח באזרחיו בסוריה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ