צעיר פלסטיני נהרג בעימות עם צה"ל בעיירה דורה באזור חברון

מועתז אידריס אל שראוונה, צוער במכללה ביטחונית ביריחו, זינק לכיוון ג'יפ של צה"ל, ונורה על ידי קצין בתום נוהל מעצר חשוד

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

צעיר פלסטיני נהרג הלילה (שני) בעימות עם כוח של חטיבת כפיר בעיירה דורה באזור חברון. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע. 

מצה"ל נמסר כי האירוע התרחש בעת פעילות מבצעית שביצע כוח חטיבת כפיר במקום. במהלכה התפתח עימות בין צעירים מקומיים לכוח, שהשיב בירי רימוני גז והלם. לדברי צה"ל הצעיר שנהרג, מועתז אידריס אל שראוונה, צעיר תושב הכפר בן 19, הגיע לאזור העימות ולפי גורם צבאי קפץ לעבר ג'יפ צה"לי. מפקד מחלקה בחטיבה יצא מהג'יפ, והחל בביצוע נוהל מעצר חשוד, שבסופו ירה לעבר רגליו של שראוונה. לאחר מכן הצעיר פונה על ידי הסהר האדום לבית החולים בחברון, ושם נקבע מותו.

בשעות שלאחר האירוע לא היה ברור ממה נהרג אל שראוונה. גורמים פלסטינים מסרו כי הצעיר נדרס על ידי ג'יפ של צה"ל, ובסוכנות הידיעות מען נטען כי הדריסה היתה מכוונת.  בצה"ל מסרו כי לא זיהו פגיעה בצעיר. רק בשעות הצהריים התברר בבית החולים כי אל שראוונה ספג קליע בבית החזה, למרות שלדברי החיילים, הקצין שמר על הוראות הפתיחה באש המותרות במצב זה, וכיוון את הירי לרגליו.

בצה"ל אמרו כי נסיבות האירוע נבדקות, ובמקביל נפתחה חקירה במשטרה הצבאית, כפי שקורה בכל מקרה בו פלסטיני נהרג בשטחים שלא כחלק מפעילות "לחימה" של ממש".

בסוכנות מען דווח כי אל שראוונה היה צוער במכללה הביטחונית ביריחו. הסוכנות טענה כי הוא נדרס בצורה מכוונת על ידי הכוח הצבאי ונפגע בצורה אנושה והועבר על ידי הסהר האדום הפלסטינית לבית החולים בחברון שם נקבע מותו.

מתחילת השנה נהרגו תשעה פלסטינים מאש כוחות צה"ל בגדה, ובהם אל שראוונה עצמו. בכל אחד מהמקרים נפתחה חקירת מצ"ח לבדיקת נסיבות המקרה. מתוך שמונת התיקים, הורשע חייל אחד בגרימת מוות ברשלנות לאחר שירה בחודש ינואר לעבר עודאי דרוויש. פלסטיני שניסה לחצות בפרצה בגדר ההפרדה ולהיכנס לשטח ישראל כדי לעבוד. על הלוחם נגזרו שבעה חודשי מאסר לפני כשבועיים. במקרה אחר, בחקירת מותו של סמיר עווד שנהרג מירי חיילים בבודרוס בסמוך למכשול ההפרדה, הודיעה הפרקליטות הצבאית כי התיק הועבר לקבלת חוות דעת של פרקליט בתום חקירת מצ"ח.

מועתז אידריס אל שראוונה צילום: מפייסבוק
מועתז אידריס אל שראוונהצילום: מפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ