אקדח מודפס הוחדר לכנסת מטרים ספורים מנתניהו

צוות התכנית "צינור לילה" של חדשות 10 הצליח להחדיר פעמיים לתוך הכנסת אקדח פלסטיק שיורה כדורים חיים. הכנסת: "לומדים את הנושא כדי למצוא פתרון"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

צוות התכנית "צינור לילה" של חדשות ערוץ 10, הדפיס לעיני המצלמות אקדח באמצעות מדפסת תלת מימד, והצליח להיכנס עמו פעמיים למשכן הכנסת. כתב התוכנית אף התקרב למרחק של מטרים ספורים מראש הממשלה בנימין נתניהו. האקדח העשוי פלסטיק נוסה במטווח בפיקוח של ניצב בדימוס במשטרה, וירה בהצלחה כדור חי לעבר מטרה עשויה קרטון.

לאחר שהודפסו חלקי האקדח וזה הורכב, ביקשו בצוות התכנית לבדוק אם מערכי האבטחה בישראל ערוכים לאיום מהסוג הזה. התחקירנים נכנסו למשרדי יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, מירי רגב. בפעם אחרת, הוכנס האקדח על ידי כתב התכנית, אורי אבן, לאירוע בכנסת בו השתתף ראש הממשלה נתניהו. אבן עבר את כל שלבי הבידוק הביטחוני שכלל גם בידוק במכשיר מגנומטר, והתקרב לראש הממשלה מבלי שאיש הבחין באקדח.

קצין הכנסת, תנ"צ יוסי גריף, מסר בתגובה ל"חדשות 10" כי "מדובר בתופעה חדשה המעמידה את כל מערכי האבטחה בארץ ובעולם באתגר מסוג חדש לגמרי. בכנסת, כמו בכל משרדי הממשלה, ומוסדות הציבור, בודקים עתה את הנושא על מנת לתת לו פתרון מקצועי בהקדם האפשרי". עוד נמסר כי "קצין הכנסת נמצא בקשר מתמיד עם יתר גורמי הביטחון בארץ על מנת להגיע לפתרון מהיר ואופטימלי לאיום החדש שנוצר". צפו בתחקיר המלא

מתקשורת רה"מ נמסר בשם השב"כ: "דרך הפעולה המתוארת בכתבה ידועה ומוכרת למערך האבטחה. מלבד מערך הבידוק קיימים מספר מעגלי אבטחה גלויים וסמויים. מדובר במעשה חסר אחריות שיכול היה לסכן את מבצעי "המשימה העיתונאית" המפוקפקת ולגרום להם נזק חמור.

לפני כחודשיים, דיווח האתר "פורבס" כי קודי ווילסון, סטודנט למשפטים בן 25 מטקסס, ייצר את האקדח הראשון אי פעם במדפסת תלת מימד. ווילסון הקים ארגון בשם Defense Distributed, וקיבל אישור לייצור כלי נשק במסגרת חברה הקשורה לארגון. ווילסון ואחרים יצרו במדפסת תלת מימד בין היתר את החלק התחתון של AR-15 (רובה סער ממשפחת האם-16).

פרט לכך, התעוררו חששות סביב קובץ תלת-מימד של חלקים להדפסת והרכבת אקדח חצי-אוטומטי בשם The Liberator, שזמין להורדה ברשת. וילסון אמנם הוריד את הקבצים מאתרו בעקבות דרישת משרד החוץ האמריקאי, אולם הם כבר הופצו ברשתות שיתוף. החודש דווח כי מחוקקים בניו יורק ובקליפורניה פועלים להוצאת תקנות שיחייבו בעלי כלי נשק מודפסים ברישום במשטרה.

נשק חדש-איום חדש: רובה מודפס להמונים | הניסוי הוכיח - הנשק יורה | איך אקדח פלסטיק הפך לסיוט הגדול של הממשל האמריקאי | האנרכיסט שייצר את אקדח התלת מימד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ