מייקל אורן יסיים את תפקידו כשגריר ישראל בארה"ב - מדיני ביטחוני - הארץ

מייקל אורן יסיים את תפקידו כשגריר ישראל בארה"ב

אורן צפוי לשוב לישראל בסוף ספטמבר, בתום ארבע שנים בוושינגטון. נתניהו עוד לא החליט אם למנות את מקורבו, רון דרמר, במקומו

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד

שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן, הודיע אמש (שישי) כי הוא צפוי לסיים את תפקידו בסתיו הקרוב. בהודעה שפרסם אורן לא נמסר מועד מדויק לסיום תפקידו, אך פקיד בכיר בירושלים ציין כי אורן ישוב לישראל בסוף ספטמבר.

"לאחר יותר מארבע שנים אני מסיים את תפקידי בסתיו הקרוב", ציין אורן בהודעה שפרסמה השגרירות בוושינגטון, "אני אסיר תודה להזדמנות שניתנה לי לייצג את מדינת ישראל וממשלתה... ישראל וארה"ב נהנו מאז ומתמיד ממערכת יחסים ייחודית והיתה לי הזכות לקחת חלק מרכזי בעיצובם של קשרים אלה והפיכתם ליציבים עוד יותר. אני מצפה להמשיך לשרת את עם ישראל בעתיד".

אורן מונה לתפקיד השגריר בוושינגטון ב-2009, מעט אחרי הבחירות שבהן ניצח בנימין נתניהו. בחודש שעבר הוארכה כהונתו בשלושה חודשים לאור העובדה שנתניהו עדיין לא החליט סופית מי ישמש כשגריר ישראל בוושינגטון. עם זאת, אורן הודיע לנתניהו כי הוא מעוניין לשוב ארצה וכי לא ירצה שכהונתו תוארך מעבר לשלושה חודשים.

המועמד המוביל של נתניהו לתפקיד השגריר הבא בוושינגטון הוא מקורבו, רון דרמר, ששימש כיועצו המדיני בארבע השנים האחרונות. נתניהו עדיין לא הודיע רשמית על מינויו של דרמר והוא מתלבט אם למנות אותו או לא.

מייקל אורןצילום: בלומברג

יתרונו של דרמר הוא בהיותו איש אמון של נתניהו, אולם החסרון הגדול שלו הוא היחס השלילי כלפיו מצד הבית הלבן. בבית הלבן רואים בדרמר מי שמזוהה לחלוטין עם המפלגה הרפובליקנית וכאחד מאדריכלי הברית בין נתניהו לבין המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני, לפני הבחירות בארה"ב בנובמבר 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ