לראשונה מאז הקמת הממשלה: לבני שוחחה עם עבאס

שרת המשפטים הממונה על המו"מ המדיני התקשרה לנשיא הפלסטיני כדי לברכו לרגל חודש הרמדאן. בסביבת לבני אמרו כי השניים לא דנו בחידוש המגעים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שרת המשפטים והממונה מטעם הממשלה על המו"מ עם הפלסטינים, ציפי לבני, התקשרה אתמול בערב (חמישי) לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו־מאזן) כדי לברך אותו לרגל חודש הרמדאן. השיחה תואמה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בסביבתה של לבני אמרו כי השיחה לא עסקה בנסיונות לחדש את המו"מ בין הצדדים אלא בברכות לחג בלבד.

השיחה בין לבני לבין עבאס היא חריגה שכן השניים לא שוחחו מאז הקמת הממשלה החדשה בישראל וכניסתה של לבני לתפקיד שרת המשפטים לפני כארבעה חודשים. ראש הממשלה בנימין נתניהו גם הוא צפוי לשוחח עם עבאס בטלפון לרגל החג. השניים לא מקיימים שיחות טלפון בנושאים מדיניים ומסתפקים בשיחות נימוסין קצרות לרגל חגים מוסלמים ויהודים מדי כמה חודשים.

נתניהו והשרים בממשלה שעוסקים בנושא הפלסטיני סיכמו ביניהם כי לא יתקיימו מגעים מדיניים נפרדים או ישירים עם הפלסטינים כל עוד שר החוץ של ארה"ב, ג'ון קרי, ממשיך במאמציו לגבש נוסחה לחידוש המגעים.

לבני ועבאס, ב-2009צילום: אי–פי

בעשרת הימים שחלפו מאז עזב קרי את האזור, ניהל יועצו פרנק לוונשטיין מגעים עם שני הצדדים בנסיון לגבש נוסחה שתאפשר את חידוש המו"מ. לוונשטיין נפגש כמעט מדי יום עם לבני ועם שליחו של ראש הממשלה יצחק מולכו וכן עם ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת. פקיד ישראלי בכיר ציין כי הושגה התקדמות בשיחות הללו אולם לא בצורה שתאפשר לחדש את המו"מ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ