יום קרב בגולן |

שבע פצצות מרגמה התפוצצו בשטח ישראל; אין נפגעים

הפצצות נורו במסגרת חילופי האש בין צבא סוריה וכוחות המורדים באזור אל-מדריה בגולן. לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים ברמת הגולן

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שבע פצצות מרגמה שנורו במסגרת חילופי האש בין כוחות צבא סוריה למורדים התפוצצו היום (שלישי) בשטח ישראל אך לא גרמו לנפגעים.

הפצצות נורו החל משעות הבוקר מאזור אל־מדריה שבגולן, הנמצא בשליטת צבאו של אסד ובו מתנהלים קרבות עם המורדים. הבוקר תקפו חמושים מכוחות המורדים את הכפר ואילו הצבא הסורי הגיב בירי של עשרות פצצות מרגמה בניסיון להרחיק את המורדים.

מרבית הפצצות נחתו בשטח שמעבר לקווי הפסקת האש אך גם מעבר לגדר שמוקמת באזור, ואותן לא סופרים בצה”ל באופן רשמי. שבע הפצצות שנחתו בתוך שטח ישראל התפוצצו באזור שבו עיקר התנועה היא של כלי רכב צבאיים ואנשי צה"ל. לא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבים ברמת הגולן.

בצה"ל הגישו תלונה לאו"ם על הפרת הסכמי הפסקת האש, ופקחים מטען הארגון אף באו לאזור והגישו תלונות משלהם על המתרחש.

"ביומיים האחרונים מתנהלים ברמת הגולן קרבות בין הצבא הסורי לבין האופוזיציה, חלקם ממש על הגבול”, אמר היום שר הביטחון משה יעלון. “ולכן היו מספר נפילות קרובות לגדר ואף מעבר לגדר לכיוון שטחינו. אנחנו ממשיכים באותה מדיניות שקבענו - ברגע שיש ירי משטח סורי שמסכן אותנו או נכנס לשטחינו ומפר את הריבונות שלנו, אנחנו מזהים את מקור הירי ומשמידים אותו. בסוריה נמשכת מלחמת האזרחים העקובה מדם, ואנחנו לא מתערבים במלחמה עצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ