משבר חסר תקדים |

נתניהו על החלטת האיחוד: "לא נקבל תכתיבים חיצוניים לגבי גבולותינו"

בסיום דיון בהול בלשכתו פרסם ראש הממשלה הודעה מיוחדת ותקף את האיחוד האירופי. "לא אתן לפגוע במאות אלפי ישראלים שגרים ביהודה ושומרון"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

משבר חסר תקדים בחריפותו ביחסי ישראל עם האיחוד האירופי. בסיום דיון חפוז ובהול בלשכתו פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה מיוחדת ובה תקף את האיחוד האירופי על החלטתו להתנות הסכמים עתידיים עם ישראל בהכרה ישראלית כי הגדה המערבית, מזרח ירושלים ורמת הגולן הן שטח כבוש. ""לא נקבל שום תכתיבים חיצוניים לגבי גבולותינו", אמר נתניהו.

הבוקר (יום ג') נחשף ב"הארץ" כי האיחוד האירופי הפיץ ב-30 ביוני הנחיה מחייבת לכל 28 המדינות החברות שאוסרת כל מימון, שיתוף פעולה, מתן מלגות, מענקי מחקר ופרסים לגורמים שנמצאים בהתנחלויות היהודיות בגדה המערבית, בירושלים שמעבר לקו הירוק וברמת גולן. בנוסף קובעת ההנחיה כי כל הסכם עתידי שייחתם עם ישראל חייב לכלול סעיף שקובע כי ההתנחלויות אינן חלק ממדינת ישראל הריבונית ולכן אינן חלק מההסכם. ההנחיה החדשה צפויה להיכנס לתוקף ביום שישי הקרוב – 18 ביולי.

נתניהו ציין כי במקום להתעסק עם ההתנחלויות, האיחוד האירופי צריך להתעסק בסיום מלחמת האזרחים בסוריה או בעצירת הגרעין האיראני. "אלה בעיות קצת יותר דחופות", אמר נתניהו. "שיפתרו אותן תחילה".

נתניהו הוסיף: "כראש ממשלת ישראל אני לא אתן לפגוע במאות אלפי ישראלים שגרים ביהודה ושומרון, ברמת הגולן ובירושלים – בירתנו המאוחדת. סוגיית הגבולות תוכרע אך ורק במשא ומתן ישיר בין הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ