יום מתוח בגבול סוריה |

חשודים חדרו למוצב לא מאויש ברמת הגולן; אש נפתחה לעבר כוח צה"ל

לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. הכוחות עורכים כעת סריקות במקום. אתמול נחתו שבע פצצות מרגמה בשטח ישראל

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שתי דמויות חשודות חדרו אתמול (שלישי) בלילה למוצב צה"ל בשטח המפורז ברמת הגולן. במקביל, נורתה אש לעבר כוח צה"ל באזור. לא ידוע על נפגעים. מסוקי קרב הוקפצו לאוויר וכוחות צה"ל עורכים כעת סריקות באזור. גורמים בצה"ל מסרו כי לא הופעלה אזעקה באזור קצרין.

האירוע החל כשחיילי מיתר שהיו בסיור באזור זיהו שתי דמויות חשודות במוצב לא מאוייש, הממוקם בצד המזרחי של גדר המערכת. לאחר מכן נפתחה אש לעבר הסיור, והכוח השיב בירי. עם זאת, לא ברור אם הירי הגיע מכיוונם של שני החמושים, או ממקור אחר. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה”ל, מצבם של החמושים הסורים לא ידוע.

מוקדם יותר אתמול התפוצצו שבע פצצות מרגמה בשטח ישראל אך לא גרמו לנפגעים. הפצצות נורו במסגרת חילופי האש בין כוחות צבא סוריה למורדים באזור אל־מדריה שבגולן, הנמצא בשליטת צבאו של אסד. בשעות הבוקר תקפו חמושים מכוחות המורדים את הכפר ואילו הצבא הסורי הגיב בירי של עשרות פצצות מרגמה בניסיון להרחיק את המורדים.

מרבית הפצצות נחתו בשטח שמעבר לקווי הפסקת האש אך גם מעבר לגדר שמוקמת באזור, ואותן לא סופרים בצה”ל באופן רשמי. שבע הפצצות שנחתו בתוך שטח ישראל התפוצצו באזור שבו עיקר התנועה היא של כלי רכב צבאיים ואנשי צה"ל. בצה"ל הגישו תלונה לאו"ם על הפרת הסכמי הפסקת האש, ופקחים מטען הארגון אף באו לאזור והגישו תלונות משלהם על המתרחש.

"ביומיים האחרונים מתנהלים ברמת הגולן קרבות בין הצבא הסורי לבין האופוזיציה, חלקם ממש על הגבול”, אמר היום שר הביטחון משה יעלון. “ולכן היו מספר נפילות קרובות לגדר ואף מעבר לגדר לכיוון שטחינו. אנחנו ממשיכים באותה מדיניות שקבענו - ברגע שיש ירי משטח סורי שמסכן אותנו או נכנס לשטחינו ומפר את הריבונות שלנו, אנחנו מזהים את מקור הירי ומשמידים אותו. בסוריה נמשכת מלחמת האזרחים העקובה מדם, ואנחנו לא מתערבים במלחמה עצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ