המינהל האזרחי יתכנס לאשר אלף יחידות דיור בהתנחלויות

חלק מהבנייה - בהתנחלויות מבודדות. התוכניות כוללות גם הלבנה של עשרות מבנים בלתי-חוקיים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי תתכנס הבוקר (רביעי) לאשר תוכניות בנייה לכאלף. התוכנית הגדולה ביותר היא 732 יחידות דיור במודיעין עילית, תוכנית שאושרה על ידי שר הביטחון, אהוד ברק, בינואר השנה.

הכפר הפלסטיני הסמוך, דיר קדיס, התנגד לתוכנית בטענה שחלק מהבנייה פולש לאדמותיו, אולם בחודש שעבר דחו במועצת התכנון את ההתנגדות בטענה כי אין פלישה לאדמות פרטיות. כעת נמצאת התוכנית בשלב מתקדם של מתן תוקף, ולאחר מכן תשוב לאישורו של שר הביטחון. אם אישור שכזה אכן יתקבל, היא תוכל להתממש בזמן הקרוב.

בנוסף יאושרו מחר . כך למשל, בהתנחלות שילה יולבנו 17 יחידות דיור שבנייתן הופסקה בשל צו ביניים של בג"ץ. בתים אלו נבנו על ידי תנועת אמנה, והלבנתם היא למעשה מתנה שמעניקה המדינה ל. עם זאת, עצם הבנייה עצמה נמצאת עדיין בחקירה משטרתית, ולכן יהיה מעניין לראות אם נציגי המשטרה יבואו מחר לדיון.

כוכב יעקבצילום: אורי בלאו

כמו כן יולבנו יחידות דיור שבנתה אמנה גם בהתנחלות כוכב יעקב, הסמוכה לרמאללה, שבה מתגורר יו”ר מועצת יש”ע, אבי רואה. בהתנחלות זו תואשר גם בניית יחידות דיור חדשות, וסך יחידות הדיור שיאושרו או יולבנו מחר בהתנחלות עומד על 38. בנוסף על כך, יתווספו 19 יחידות דיור להתנחלות כפר אדומים, באופן שירחיב את שטח ההתנחלות על חשבון מדבר יהודה. כן יורחבו ההתנחלויות אלמוג וגלגל בבקעת הירדן, ב-31 ו-78 יחידות דיור בהתאמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ