משרד הביטחון יוצר קשר עם משפטנים בכירים "שנחשפו למידע מסווג"

היועמ"ש לשעבר, מיכאל בן יאיר, פרסם בפייסבוק כי נציגי המלמ"ב פנו אליו לצורך "שמירה על קשר". בן יאיר: "מתנגד לאח הגדול"

גילי כהן
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
עמוס הראל

הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) יצר קשר עם בכירים לשעבר במערכת המשפט וביקש להיפגש עמם לצורך "שמירה על קשר עם גורמים שנחשפו למידע מסווג".

אתמול (חמישי) פרסם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מיכאל בן יאיר, בעמוד הפייסבוק שלו כי נציגי המלמ"ב התקשרו וביקשו לעמוד עמו בקשר. לפי תיאורו של בן יאיר, מי שהיה בצד השני של קו הטלפון היו אנשי "יחידה חשובה של משרד ממשלתי חשוב". בן יאיר סיפר כי במהלך השיחה הקצרה הסבירו אנשי היחידה כי לפי הוראת ראש הממשלה, הוקם "מדור לשמירת קשר" עם גורמים שהיו שותפי סוד, ולכן מעורים בנושאים ביטחוניים רגישים. "על אף שהחמיא לי מאוד שרוצים לשמור עמי על 'קשר' (ומי יודע, אולי אף לעדכן אותי בסודות המדינה...), דחיתי את הפנייה בו במקום", כתב בן יאיר. "הסיבה: איני מחסידיו של 'האח הגדול' בטלוויזיה, ובוודאי – במציאות".

בשיחה עם "הארץ" הסביר בן יאיר כי אינו מעוניין להוסיף פרטים נוספים על השיחה הקצרה שנערכה עמו. "כל העניין הזה הוא מגוחך וממש מופרך, ואני לא רוצה לעסוק בזה. פרסמתי את זה כי חשוב שהציבור ידע שיש יחידה מוזרה שכזאת", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה לשעבר.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי: "בתוקף תפקידם, נציגי הממונה על הביטחון במערכת הביטחון נמצאים בקשר עם גורמים אשר שימשו בעבר במגוון רחב של תפקידים בשירות המדינה ונחשפו למידע מסווג. במסגרת זאת מתקיימות פגישות עם גורמים רבים, הן בהיבטי שמירה על ביטחונם האישי והן בכל הקשור למניעת חשיפת מידע רגיש. מלמ"ב ימשיך לבצע את תפקידו כנדרש".

לא מדובר בפעם הראשונה כי ניסיונות יצירת הקשר של אנשי המלמ"ב עם בכירים לשעבר עולים בתוהו. בשנה שעברה תיאר יוסי שריד את פגישתו עם אנשי המלמ"ב – הממונים על הביטחון במערכת הביטחון. במרכז הפגישה עמד ספרו של שריד, "לפיכך נתכנסנו", שהופץ ב-2008, שם מופיע קטע בדיוני בו מתואר כי שמעון פרס הציע לערוך ניסוי גרעיני בישראל. "מי לעזאזל, שילח את הממונים על הביטחון בספר ובי, ומה בדיוק ביקש להשיג; ולמה דווקא עכשיו", תהה שריד במאמר שפרסם ב"הארץ". במשרד הביטחון תיארו אז כי מדובר בהליך שגרתי, ש"נועד לסייע לאותם גרומים בכל הקשור למניעת חשיפת מידע רגיש".

הסטטוס שפרסם היועץ המשפטי לשעבר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ