סיכום חדשות סוף השבוע: קרי הודיע על חידוש המו"מ

שטייניץ אמר שישראל הסכימה לשחרר אסירים, פסימיות ברשות ■ האיחוד פרסם את ההנחיות על ההתנחלויות ■ והתפתחויות חדשות בפרשת הנגיד המיועד פרנקל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

במהלך סוף השבוע הכריז שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי על חידוש השיחות הישירות בין הישראלים והפלסטינים. ג'קי חורי מדווח על פסימיות וסקפטיות בצד הפלסטיני, בעוד יוסי ורטר מנתח את הקשיים שיעמדו בפני נתניהו – דווקא מתוך הקואליציה שלו. פרשננו חמי שלו מתמקד בהישג האישי של קרי, אבל ממליץ לא לקרר עדיין את השמפניות – ולחכות לפרטים. גם ברק רביד מתמקד בקרי - ובייחוד בעקשנותו הבלתי נלאית, שסוף סוף נושאת פירות. 

השר לעניינים אסטרטגיים ולענייני מודיעין, יובל שטייניץ, אמר שישראל הסכימה – במסגרת חידוש השיחות – לשחרר אסירים פלסטיניים, שחלקם כלואים שנים רבות. לדבריו הפלסטינים הסכימו לקיים משא ומתן במשך תשעה חודשים לפחות, במהלכם לא יקדמו צעדים בינלאומיים נגד ישראל.

על רקע ההודעה על חידוש המו"מ, פרסם האיחוד האירופי את הנחיותיו החדשות בנוגע להתנחלויות, שייכנסו לתוקף בינואר. לדעת חמי שלו, דווקא ההנחיות הן שנתנו את הדחיפה המכרעת שהובילה להחייאת המגעים המדיניים.

קרי במסיבת העיתונאים בעמאן, אתמולצילום: אי–פי

ובנושאים אחרים: אמיר אורן עושה סדר בתיק הונג-קונג של הנגיד המיועד פרנקל, שממשיכה להסתבך; גדעון לוי משוחח עם אביו של ודיע מסוודה – הילד בן ה-5 שנעצר בחברון על ידי חיילי גבעתי. וגם: מתה הלן תומאס, כתבת הבית הלבן המיתולוגית.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ