גילי כהן
גילי כהן

גיוס אוגוסט 2013 יחל הבוקר (ראשון), ואחוז המתגייסים שביקשו לשרת כלוחמים ירד גם השנה בהשוואה לאשתקד. לפי נתוני אגף כוח האדם, 70.3% ביקשו לשרת ביחידות השדה - ירידה של 2% בהשוואה למחזור הגיוס המקביל ב-2012. רק 42.2% ביקשו לשרת ביחידות החי”ר. גם במחזור הגיוס הקודם נרשמה ירידה במוטיבציה של בני הנוער לשרת ביחידות השדה.

מדובר צה”ל נמסר כי למרות הנתונים, “הרי שבשנים האחרונות נשמרת רמת מוטיבציה גבוהה ביותר לשירות בתפקידי לחימה: בין 70%-76% בממוצע מהמתגייסים הכשירים לכך מביעים רצון לשרת בתפקידי לחימה ומשובצים למגוון רחב של יעדים. מכאן שהקביעות הכוללניות מדי בדבר ירידה בשיעורי המוטיבציה ללחימה אינן משקפות את תמונת המצב הכוללת המשקפת רמה גבוהה ויציבה בעיקרה”.

ראש אגף כוח האדם, האלופה אורנה ברביבאי, אמרה כי "האתגרים הביטחוניים הנובעים בין היתר מאי היציבות באזורינו מחזקים את הצורך בצבא חזק המתבסס על יתרון אנושי בולט ומשמעותי. כצבא העם, נותן צה"ל ביטוי לכלל מגזריה של החברה הישראלית במסגרתו ומעניק לכולם הזדמנות שווה לתרום את חלקם ולהשפיע. אנחנו מצפים מהמתגייסים ליטול על עצמם אתגרים ותפקידים משמעותיים ובאמצעותם להתפתח, להשפיע ולהירתם להגנת המדינה ולשירותיה".

צעירים בלשכת הגיוס בדרכם לטירונותצילום: אלכס ליבק

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ