חיזבאללה חשף את מפקד מבצע חטיפת רגב וגולדווסר

בתחקיר של "אל מנאר" לציון 7 שנים לאירוע, נראים לוחמי חיזבאללה מתאמנים לקראתו. התחקיר מעלה כי נקודת החטיפה נבחרה לאחר תצפיות ארוכות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

במלאת שבע שנים למלחמת לבנון השנייה חשף היום (ראשון) ארגון חיזבאללה סרטון חדש על ההכנות לחטיפת שני חיילי צה”ל אודי גולדווסר ואלדד רגב בגבול הצפון. בכתבת תחקיר ששידר ערוץ "אל-מנאר" נחשף בפעם הראשונה מפקד הפעולה, חאלד בזי, המכונה "אל חאג’ קאסם". בזי פעל תחת פיקודו של מפקד הזרוע הצבאית של הארגון, עימאד מורנייה. בסרטון נראים לוחמי חיזבאללה מתאמנים ומתכוננים לחטיפה ומקבלים הוראות מבזי, שמת בקרב בבינת ג'בל במהלך המלחמה.

עוד נחשף בסרטון כי בחירת נקודת החטיפה לא היתה מקרית וכי חיזבאללה ביצע במקום תצפית במשך שבועות. הארגון עקב אחרי רשת הקשר, ועל פי הטענה שעולה מהתחקיר - בחיזבאללה ידעו שבאותה נקודה לא היה קשר בין שני ההאמרים שבהם נסעו חיילי צה"ל לבין המפקדה. עוד נמסר כי בחיזבאללה ידעו שאין מצלמות באותה נקודה ולכן אין אפשרות לתגובה ישראלית מהירה. הסרטון מציג גם הדמיה מלאה לגזרה, הכוללת את נסיעת שני כלי הרכב הצה"ליים, מקום ישיבת החיילים ומתן ההוראה לביצוע הפעולה.

רגב וגולדווסר נחטפו ביולי 2006 על ידי כוח חיזבאללה, שתקף שני כלי רכב צה"ליים שנסעו לאורך הגבול עם לבנון. שלושה חיילים נהרגו והשניים, כאמור, נחטפו. החטיפה הביאה לפתיחת מלחמת לבנון השנייה. שנתיים לאחר שנחטפו, הוחזרו גופותיהן של רגב וגולדווסר לישראל. למרות שבישראל העריכו כי השניים אינם בחיים, הדבר לא היה ידוע באופן רשמי עד להחזרת הגופות.

לפני כשנה, פרסם חיזבאללה סרטון המתעד את חטיפת החיילים. בסרטון נראים לוחמים מיחידת הקומנדו של החיזבאללה פורצים את גדר הגבול ולאחר מכן תוקפים את ג’יפ ההאמר הצה”לי. הסרטון מסתיים כשאחד מאנשי החיזבאללה פותח את דלת ההאמר ולא רואים בו את הוצאתם של גולדווסר ורגב מהרכב שנפגע כמה דקות לפני כן מטיל נגד טנקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ