אלקין: סימון מוצרי התנחלויות באירופה יפגע ב-20 אלף משפחות פלסטיניות

סגן שר החוץ אמר ליו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי כי הפלסטינים המועסקים בהתנחלויות עלולים להיות מפוטרים אם תחול ירידה בייצוא לאיחוד

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

סגן שר החוץ זאב אלקין אמר היום (שלישי) בפגישה עם יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי, אלמר ברוק, כי סימון מוצרי התנחלויות ברשתות השיווק באיחוד האירופי תפגע בעיקר ב-20 אלף משפחות פלסטיניות, המתפרנסות מעבודה במפעלים או בחקלאות בהתנחלויות. לדברי אלקין, העובדים הפלסטינים עלולים לאבד את מקום עבודתם אם תהיה ירידה בייצוא לאיחוד האירופי.

"אתם מבקשים מאיתנו לאשר פרויקטים אירופיים ומפעלים באזור C, אך מנסים לפגוע במפעלים ישראליים שכבר קיימים בשטח ושמאפשרים לעשרות אלפי משפחות פלסטיניות לקיים את עצמן בכבוד, זה פשוט הזוי", אמר אלקין לברוק.

הבוקר פורסם ב"הארץ" כי שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון שיגרה מכתב לשבעה נציבים של האיחוד האירופי וביקשה את תמיכתם וסיועם בהשלמת גיבוש קווים מנחים, החלטות ותקנות בעניין סימון מוצרי התנחלויות ברשתות שיווק בכל רחבי היבשת. אשטון כתבה כי היא מעוניינת לסיים את התהליך עד סוף 2013.

אלקין. "זה פשוט הזוי"צילום: תומר אפלבאום

אלקין התייחס גם להנחיות החדשות של הנציבות האירופית בעניין איסור על מענקים, השקעות, מימון והענקת פרסים מטעם האיחוד האירופי לגורמים ישראלים הקשורים להתנחלויות בגדה המערבית, במזרח ירושלים וברמת הגולן. אלקין אמר לברוק כי ההחלטה החדשה עלולה למנוע את המשך שיתוף הפעולה של ישראל עם האיחוד האירופי.

"זה חמור ובעייתי מבחינתנו מכיוון שההחלטה למעשה מבטאת עמדה על גבולות עוד לפני הכניסה למשא ומתן, ולכן עיתוי הפרסום הוא אומלל", אמר אלקין. "מדובר בפגיעה בעיר הבירה שלנו ירושלים, ולא נוכל להשלים עם זה. אתם לא רק מבקשים שלא לממן על ידי קרנות אירופיות מחקרים ומפעלים ביהודה ושומרון, אלא מנסים להגיד לנו איך לחלק את הכסף שאנחנו משקיעים, וזה לא מקובל עלינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ