בלעדי

המדינה מוציאה מ' ש' לאירוח ברצלונה באצטדיון בלומפילד

משרד החינוך הגיש בקשה לפטור ממכרז להתקשרות עם חברה המייצגת בלעדית את הקבוצה ■ "קבוצת הכדורגל של ברצלונה ידועה בהיות המודל ערכי וחינוכי להזדהות של נוער ומבוגרים"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צבי זרחיה

בעיצומם של הקיצוצים הגבוהים בתקציב המדינה, המדינה מוציאה מיליון שקל לאירוע בישראל של קבוצת הכדורגל של ברצלונה, שיתקיים ב-4 באוגוסט 2013 באצטדיון בלומפילד בתל אביב בהשתתפות של כ-10,000 ילדים מכל רחבי הארץ .

סוניה פרץ, מלשכת מנכ"לית משרד החינוך, פנתה שלשום לקבלת פטור מועדת הרכישות הממשלתית להתקשרות עם חברת "קומטק" לניהול קונגרסים בע"מ לצורך קיום אירוע משותף עם קבוצת הכדורגל של ברצלונה.

בדברי ההסבר ציינה כי "המשרד מבקש לקיים אירוע ציבורי חינוכי - שתקיים קבוצת הכדורגל של ברצלונה בישראל - המיועד להעביר מסר חינוכי לבני הנוער בישראל. המסר: קבלת האחר, סובלנות, ואימון, שותפות וחברות".

פרץ הוסיפה כי "קבוצת הכדורגל של ברצלונה ידועה כמודל ערכי וחינוכי להזדהות של נוער ומבוגרים, ופועלת עבור ילדים בכל רחבי העולם. לקבוצה בית ספר לכדורגל המתקיים באורח קבוע ובו תכנים ומתודולוגיות יחודיות הראויות להילמד ולהיחשף. הקבוצה מקיימת סיבוב הופעות ברחבי העולם במטרה לקדם את ערכי השוויון, האחווה והשלום".

עוד ציינה כי "הקבוצה מגיעה לישראל בתאריכים 4-3 באוגוסט 2013, כחלק מסיורה בעולם. במסגרת זו מבקש המשרד לחבר את ביקורה של הקבוצה לאירוע השקת הנושא השנתי לשנת הלימודים תשע"ד: 'האחד הוא אני', בו יטלו חלק 10,000 ילדים יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים ובכלל זה ילדם בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, בדגש על שילוב תלמידי מערכות החינוך בפריפריה".

ברצלונה חוגגת אליפות 22צילום: אי–פי

כמו כן, אמרה פרץ כי: "המשרד מבקש להתקשר עם חברת קומטק בהיותה ספק יחיד, לצורך קיום האירוע. החברה מפיקה את האירוע החינוכי על כל מרכיביו עבור קיום האירוע. קומטק קשורה בחוזה עם קבוצת הכדורגל ומאחר שמועדון הכדורגל של ברצלונה מקושר עימה בהסכם בלעדיות הקובע כי הוא הגורם היחיד שיכול להפיק אירועים שבהם משתתפים השחקנים והחברים במועדון".

לכתבות נוספות ב-TheMarker:

פייסבוק פיצחה את מודל ההכנסות מהסלולר; המניה נוסקת ב-16%

ההנהלה והוועד הסכימו: כ-500 עובדי פלאפון יפוטרו

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדינת ישראל שמחה שקבוצת הכדורגל של ברצלונה בחרה בה כאחד מיעדי סבב המשחקים שהיא עושה ברחבי העולם לקידום ערכי השוויון, האחווה והשלום. הביקור צפוי לרכז התעניינות בינלאומית ומדובר בהזדמנות נהדרת להציג לעולם את פניה היפות של מדינת ישראל".

עוד נמסר כי "לבקשת משרד ראש הממשלה ובית הנשיא שמנהל את הביקור, אחראי משרד החינוך להזמין 14 אלף ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ שמציגים את שלוש הדתות ובכלל זה גם ילדים בעלי מוגבלויות. הסכום ישמש בין השאר להבאת הילדים לצפות במשחק של ברצלונה ולהקמת מתחם בו יפעלו ביתנים שידמו לבני הנוער את חיי היום יום של ילדים מוגבלים. לאור זאת, משרד החינוך ביקש לחבר את ביקורה של הקבוצה לערכים של קבלת האחר, סובלנות, הדדיות ומניעת אלימות וגזענות בחברה הישראלית. נושאים אלו יעמדו במוקד העשייה החינוכית בשנים הקרובות. משרד החינוך רואה בכך הזדמנות חד פעמית להפגיש בין הכדורגלנים המחוננים המקדמים ערכים של אחווה, סובלנות וקבלת האחר, לבין אלפי בני הנוער שעבורם זו תהייה חוויה בלתי נשכחת שתעצים את המסר של קבלת האחר".

במשרד הוסיפו כי "ההתקשרות עם קומטק היתה בשל היותה ספק יחיד, מאחר שמועדון הכדורגל של ברצלונה קשור עינה בהסכם בלעדיות הקובע כי היא גם הגורם היחיד שיכול להפיק אירועים בהם משתתפים שחקני המועדון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ