"תג מחיר" הוכרז "התאחדות בלתי מותרת" גם בגדה המערבית

לאחר ששר הביטחון יעלון חתם על הכרזה המתייחסת לשטחי ישראל, פורסמה הכרזה בנוגע לאזור יהודה ושומרון בחתימתו של אלוף פיקוד המרכז

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מבצעי פעולות "תג מחיר" הוכרזו היום (ראשון) על ידי הצבא כ"התאחדות בלתי מותרת" גם באזור יהודה ושומרון, בהתאם להחלטת הקבינט המדיני-בטחוני מהחודש שעבר.

ההכרזה שפרסמה הפרקליטות הצבאית, עליה חתם מפקד פיקוד המרכז האלוף ניצן אלון לפני כשבוע, קובעת כי "חבר בני אדם, בין אם הוא מאוגד ובין אם לאו, לרבות כל קבוצה, תא, שותפות חברתית או התאחדות, המתכנה 'תג מחיר' הוא התאחדות בלתי מותרת".

הכרזתו של אלון, מתוקף סמכותו כמפקד כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון, נובעת מפעילות "תג מחיר" הן בשטחי ישראל והן בגדה המערבית. בתחילת החודש חתם שר הביטחון, משה יעלון, על הכרזה לפיה "ארגון 'תג מחיר' הינו התאחדות בלתי מותרת בישראל".

על פי ההכרזה, כל המשתתף בפעילות "תג מחיר", או משתמש בכינוי זה או בכינוי אחר בעל משמעות דומה, "הפועל לקדם מאבק אלים או מבצע פעולות אלימות כנגד בני אדם או כלפי רכושם, בין אם בתחומי אזור יהודה והשומרון ובין אם מחוצה לו, הוא התאחדות בלתי מותרת, כמשמעה בתקנות ההגנה".

כתובת נאצה שרוססה באבו גוש בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

"תג מחיר" מצטרפת לרשימה של 87 התאחדויות בלתי מותרות שהוכרזו בגדה המערבית, והיא השנייה שאינה מזוהה עם הפלסטינים או עם פעילות איסלאמית. במאי 1997 הוכרזה גם תנועת "כך"/"כהנא חי" כהתאחדות בלתי מותרת באזור יהודה ושומרון.

לפי הודעת שר הביטחון מיום ההודעה על ההכרזה, המהלך יאפשר לגורמי אכיפת החוק להטיל על מבצעי הפעולות תקופות מעצר ארוכות יותר, למנוע מהם להיפגש עם עורך דין במהלך חקירה, לעצור אותם עד תום ההליכים ולהחרים רכוש השייך להם. "צעדים אלו יופנו לא רק נגד מבצעי המעשים בשטח, אלא גם כלפי יוזמי האידיאולוגיה, מפיציה והמממנים אותה", הנאמר בהודעה.

יעלון הוסיף אז כי "מחובתנו להחמיר בענישה כלפי פורעים אלו, שכן תוצאות פעילות זו הן הרות אסון. עלינו להילחם בהם מלחמת חורמה באפס סובלנות ומקסימום אמצעים, שכן הם אינם מייצגים את ערכי הדת היהודית ואת ערכיה של מדינת ישראל, ופעילותם היא עבריינית לכל דבר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ