נתניהו הורה על הקמת פורום לקידום גיוס נוצרים לצה"ל ולשירות לאומי

ראש הממשלה נפגש עם גורמים מפורום גיוס נוצרים לצה”ל ואמר כי הוא מצדיע לנוצרים שרוצים להתגייס ויפעל לאכיפת החוק נגד הרודפים את המתגייסים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש המשלה, בנימין נתניהו, הורה להקים בתוך שבועיים פורום משותף לממשלה נציגי הנוצרים בישראל שיקדם גיוס נוצרים לצה”ל ולשירות לאומי, ואת שילובם בחיי המדינה. הדבר הוחלט במהלך פגישה שקיים הבוקר (שני) נתניהו עם האב גבריאל נדאף, כומר העדה היוונית-אורתודוקסית בנצרת והמנהיג הרוחני של פורום גיוס נוצרים לצה"ל, נאג'י עביד, ראש המועצה האורתודוקסית ביפיע וסגן (מיל.) שאדי חלול, ראש הפורום.

הפורום שהורה נתניהו להקים יפעל לשילוב בני העדה הנוצרית בחוק השוויון בנטל וטיפול בהיבטים המנהליים והמשפטיים המתבקשים לצורך כך, הגנה על תומכי הגיוס והמתגייסים מפני אלימות ואיומים, והגברת אכיפת החוק כנגד פורעים ומסיתים לאלימות. בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר המתגייסים הנוצרים לצה"ל, מ-35 מתגייסים לפני שנה לכ-100 השנה, ו-500 צעירים נוספים מהעדה משרתים בשירות לאומי.

לפני כשנה, נערך בנצרת עילית כנס לעידוד גיוס צעירים נוצרים לצה”ל ולשירות הלאומי. הכנס הצית מחלוקת באזור. ראש העיר נצרת וגם חברי כנסת ערבים גינו את הכנס ותקפו הכומר נאדף שהשתתף בכנס. מועצת הקהילה של העדה הנוצרית-אורתודוקסית אף קראה להחרימו ופרסמה הודעה בה נכתב כי “הערבים הנוצרים לא ייתנו יד למהלכים שמטרתם לפלג ולסכסך את החברה הערבית הפלסטינית בישראל”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפגישה שהתקיימה היום כי "צריך לאפשר לבני העדה הנוצרית להתגייס לצה"ל. אתם אזרחים נאמנים שרוצים להגן על המדינה ואני מצדיע לכם ותומך בכם. לא נסבול איומים עליכם ונפעל לאכיפת החוק ביד קשה כנגד הרודפים אתכם. לא אקבל ניסיונות לפורר את המדינה מבפנים. מדינת ישראל וראש ממשלת ישראל עומדים לצדכם". האב נדאף אמר כי "מטרתנו לשמור על ארץ הקודש ועל מדינת ישראל. שברנו את מחסום הפחד – מגיע למדינה שניתן את חלקנו בעשייה ובהגנה עליה. מי שמתנגד לשילוב העדה הנוצרית במוסדות המדינה אינו הולך בדרכה של הנצרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ