גילי כהן
גילי כהן

פרס ביטחון ישראל הוענק היום (שלישי) ל-16 אנשי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות בטקס שנערך בבית הנשיא. מלבד נשיא המדינה, שמעון פרס, נכחו בטקס גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ראש המוסד, תמיר פרדו, הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, וראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי.

הפרס הוענק לשני פרויקטים טכנולוגיים שלפי יו"ר ועדת הפרס, תא"ל במיל' שמואל קרן, "התאפיינו בתרומה משמעותית לביטחון ישראל". שני הפרויקטים הזוכים נבחרו מבין שמונה מועמדים שנדונו בועדת הפרס.

הפרויקט הראשון ניתן לצוות המורכב מאנשי רפא”ל, חיל האוויר, אגף המודיעין והמינהל למחקר לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות במשרד הביטחון (מפא”ת). הצוות קיבל את הפרס בגין פיתוח מערכת שהוגדרה "פורצת דרך וייחודית הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט של תפיסת ההפעלה", דבר שלטענת ועדת הפרס, הביא "במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם להתמודדות צה"ל עם אתגרי שדה הקרב".

נשיא המדינה ושר הביטחון מעניקים את הפרס לאחד מאנשי הפיתוחצילום: שרון מינס, משרד הביטחון

פרס נוסף, הוענק לצוות של משרד ראש הממשלה על פיתוח כלים טכנולוגיים ומבצעיים לצורך ביצוע משימה שהוגדרה “קשה ומורכבת”. לפי ועדת הפרס מימושו של הפרויקט דרש שילוב של יכולת חשיבה מקורית ויצירתיות מרשימה לצד תעוזה וכושר ביצוע. שני הפרויקטים הוגדרו כ”בעלי תרומה מכרעת לביטחון המדינה".

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים דן הראל, אמר על מקבלי הפרס כי מדובר ב"חבורה של אנשי סוד שמעשיהם רחוקים מהציבור אך הם משפיעים על חיי היום-יום של כל אחד מאזרחי ישראל". הראל פנה לזוכים ואמר להם כי הם "עומדים מאחורי פיתוחים שבלעדיהם ישראל הייתה חלשה יותר ופגיעה יותר".

בשנה שעברה הוענק הפרס לצוות מפתחי מערכת "כיפת ברזל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ