תוכנית לבניית 890 יחידות דיור בגילה אושרה סופית

יומיים לפני הפגישה הראשונה בין צוותי המו"מ, קיבלה התוכנית "גילה - מורדות דרומיים" תוקף סופי. מדובר באחת מתוכניות הבנייה הגדולות ביותר בתחומי י-ם

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

משרד הפנים נתן היום (שני) תוקף סופי לתוכנית לבניית 890 יחידות דיור בשכונת גילה. זה השלב האחרון לאישור תוכנית "גילה – מורדות דרומיים", שתביא להרחבת השכונה הדרומית של ירושלים לכיוון בית ג'אלה ומנזר כרמיזאן. התוכנית היא אחת התוכניות הגדולות ביותר לדיור בתחומי ירושלים בימים אלו. התוכנית מקבלת תוקף סופי יומיים לפני הפגישה הראשונה בין צוותי המשא ומתן של ישראל והרשות הפלסטינית.

התוכנית אושרה סופית בדצמבר 2012 בוועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית לבנייה, והיזמים התבקשו להכניס כמה שינויים במסמכי התוכנית. לפני כחודש אושרה התוכנית המתוקנת על ידי הממונה על המחוז ואתמול נחתמה ופורסמה. גורמים בוועדה המחוזית אמרו אתמול שהזמן הרב שחלף בין אישור התוכנית בוועדה לבין פרסומה קשור בלחצים של לשכת ראש הממשלה, החוששת מלחץ מדיני שיופעל על ישראל.

משמעות החתימה היא סיום הליכי התכנון, מה שיאפשר למשרד השיכון ולמינהל מקרקעי ישראל לקדם את המכרזים להקמת השכונה. שלשום פרסם משרד השיכון כי בעתיד הקרוב יתפרסמו מכרזים לבנייה במזרח ירושלים ובגדה המערבית. בירושלים יתפרסמו מכרזים ל-793 יחידות דיור, 400 מהן בגילה. גורמים בוועדה המחוזית העריכו כי 400 היחידות האלו יוקמו במורדות הדרומיים. מבחינת הפלסטינים והקהילה הבינלאומית מדובר בתוכנית בעייתית במיוחד, שכן היא מרחיבה את גבולות השכונה לעבר השטחים הפלסטיניים ולא מסתפקת בבנייה בתוך השכונה.

אתמול פרסם משרד השיכון הודעה על שיווק קרקעות לבנייה מיידית של כ-1,200 יחידות דיור חדשות בשכונות היהודיות במזרח ירושלים ובגושי ההתנחלויות. לפי ההודעה, ישווקו כ-793 יחידות דיור בשכונות גילה, פסגת זאב והר חומה (חומת שמואל) שמעבר לקו הירוק בירושלים, ועוד 394 יחידות דיור בהתנחלויות אריאל, אפרת, מעלה אדומים וביתר עילית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ