רמטכ”ל ארה”ב בישראל: עלינו להמשיך ולבנות את היחסים החזקים בינינו

הגנרל דמפסי נפגש היום עם מקבילו הישראלי גנץ, ודן עמו בהתפתחויות בסוריה, במצרים ובאיראן

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

ראש המטות המשולבים של ארצות הברית, הגנרל מרטין דמפסי, התקבל אתמול בטקס רשמי בבסיס הקריה בתל אביב, ולאחר מכן נפגש עם מקבילו, הרמטכ"ל הישראלי בני גנץ. בפגישותיו של דמפסי עם בכירי מערכת הביטחון נדונו הסוגיות הביטחוניות שעל הפרק, בהן הגרעין האיראני, המצב בסוריה, וכן המתרחש בסיני.

דמפסי, שנחת בישראל שלשום, אמר טרם הפגישה עם גנץ כי האינטראקציה בין ארה”ב וישראל מאפשרת להשוות את הרשמים בין שני הצבאות ולראות "כיצד אנו רואים את הנושאים שמתפתחים בסוריה, במצרים ובאיראן". לדבריו, אחד ממניעי ביקורו הוא הרצון להמשיך ולבנות את היחסים החזקים בין שני הצבאות, המהווה בעיניו "את הבסיס להשגת כל דבר".

בעת הפגישה בין שני ראשי המטות, אמר גנץ לעמיתו האמריקאי כי המזרח התיכון עובר שינויים רחבי היקף, שלהם השלכות אסטרטגיות, "ואנו חייבים להיות מודעים להם". גנץ הוסיף כי "שיתוף הפעולה בין שני הצבאות, וכתוצאה מכך, בין שתי המדינות, הוא מאוד חשוב", ואמר כי אלו כבר נשאו פירות. גנץ הגדיר את ביקורו של דמפסי חשוב מאוד, וטען ששיתוף הפעולה בין המדינות מתבסס על ערכים משותפים לישראל ולארה”ב, ואותם אינטרסים. לפגישתם של דמפסי וגנץ הצטרף גם ראש אגף המודיעין, האלוף אביב כוכבי.

הרמטכ"ל בני גנץ (מימין) עם הגנרל דמפסי , היום בקריה בתל אביבצילום: רויטרס

היום צפוי הרמטכ"ל האמריקאי להיפגש גם עם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. בתום ביקורו בישראל הוא צפוי להמשיך לירדן, שם יפגוש את הכוחות האמריקאיים המוצבים במדינה. כמו כן עתיד דמפסי לבחון מקרוב את השפעות מלחמת האזרחים בסוריה על ירדן, בה ביקר באחרונה באפריל אשתקד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ