מאות קיבלו את פני האסירים המשוחררים

הנשיא עבאס החליט להשתתף בקבלת הפנים למרות השעה המאוחרת. עוד לא ברוב מתי יתבצע השלב הבא בשחרור האסירים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) הבטיח אתמול לאסירים המשוחררים ולבני משפחותיהם כי ימשיך לפעול למען שחרורם של כל האסירים מבתי הסוהר בישראל וכי 26 המשוחררים הם רק ההתחלה.

עבאס שהמתין במוקאטעה ל–11 מתוך ה–26 החליט להשתתף בקבלת הפנים למרות השעה המאוחרת. "אללה יסייע לנו להחזיר את כל האסירים שלנו”, אמר והוסיף, “לאלה שנותרו כלואים אנחנו אומרים: לא ננוח עד שתהיו אתנו". עבאס אמר את הדברים לקול קריאות השמחה של האסירים המשוחררים ומאות מבני משפחותיהם שהגיעו אל מתחם המוקאטעה כבר בשעות הבוקר של יום שלישי.

גם ברצועה התקבלו 15 האסירים המשוחררים ביריות שמחה ובזיקוקים בטקס שהתקיים בצד הפלסטיני של מעבר ארז.

פלסטינים ממתינים לאסירים ליד מעבר ארזצילום: רויטרס

למרות הדיווחים המוקדמים על איסור חגיגות ברצועת עזה, הטלוויזיה הרשמית הפלסטינית שידרה את האירוע בשידור ישיר והכתב והמרואיינים, שברובם מזוהים עם תנועת הפתח, הרעיפו שבחים על אבו מאזן והנהגת הרשות.

האסירים ששוחררו במסגרת ההבנות בין ישראל והפלסטינים היו נרגשים ומותשים, בעזה כמו ברמאללה. שני הטקסים נמשכו יותר משעתיים ולאחר מכן התפזרו האסירים בשיירות לבתיהם, שם חיכתה להם חגיגה נוספת.

כל משפחות המשוחררים הקימו אוהלים לציון המאורע וחילקו ממתקים וסוכריות לאורחים. האסירים הודו ליו"ר הרשות הפלסטינית על מאמציו לשחרורם אך הזכירו כולם כאחד את חבריהם שנשארו בכלא. “אנחנו שמחים היום ואין ספק שזה מסמל ניצחון עבורנו. הרגשנו את התמיכה של העם הפלסטיני באסירים, אבל אסור לשכוח שיש עוד אלפים בבתי הסוהר ואת אלה צריך לשחרר”, אמר חאלד מחמד עסאקרה מבית לחם, שהיה שפוט למאסר עולם וריצה 23 שנים בכלא. האסירים דיברו גם על חששותיהם בשעות האחרונות לפני השחרור, מפני שיבוש בתוכנית או שישראל תחזור בה מהכוונה לשחררם.

עוד לא ברוב מתי יתבצע השלב הבא בשחרור האסירים, ואם אכן קיימות הבנות באשר לשחרור כל 104 האסירים הוותיקים, בהם ערבים ישראלים. בכיר ברשות אמר כי הנשיא עבאס נשמע נחרץ ובטוח שכל האסירים ישוחררו בתום תשעת החודשים עליהם סוכם, ללא קשר להתקדמות במשא ומתן. "אני מקווה שלא נתאכזב", ציין הבכיר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ