אלקין בברזיל: הדרישה להקפיא את הבנייה - אנטישמית

סגן שר החוץ המבקר במדינה הדרום-אמריקאית התראיין לכלי תקשורת מקומי ואמר כי "ישראל מעולם לא קיבלה את גבולות 1967 ולעולם לא תקבל אותם"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

סגן שר החוץ זאב אלקין, המבקר בימים אלה בברזיל, אמר בריאיון לעיתון הברזילאי "אסטאדו סאו-פאולו" כי הדרישה מישראל להקפיא את הבנייה בהתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים הינה אנטישמית. הריאיון עם אלקין עסק כמעט כולו בנושא הפלסטיני, למורת רוחו של סגן שר החוץ הישראלי. אחרי שהשאלה הראשונה עסקה בתהליך השלום התרעם על כך אלקין וניסה להסיט את הדיון לנושא אחר.

"זו סוגיה חשובה עבור ישראל ואני יכול לדבר עליה, אבל אני לא מסכים עם הרעיון שכל ריאיון צריך להתחיל מיד בשאלות בנושא הפלסטיני", אמר אלקין. "יש עוד הרבה דברים שאפשר לדבר עליהם בקשר לישראל. זה לא הנושא המרכזי". המראיין לא הרפה ושאל שוב על הנושא הפלסטיני. אלקין שוב ניסה להדוף את השאלה. "ישראל והשטחים הפלסטינים הם במקום הכי יציב במזרח התיכון עכשיו", אמר. "תראו מה קורה בסוריה, לבנון, מצרים ועיראק".

המראיין עבר לשאול את אלקין על ההתנחלויות. סגן שר החוץ טען כי ההתנחלויות מהוות רק 3 אחוז משטח הגדה המערבית ולכן הן אינן מכשול למו"מ עם הפלסטינים. אלקין יצא נגד הקריאות להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. לדבריו, כשישראל משחררת מהכלא פלסטינים שרצחו נשים וילדים היא מוצגת בעולם כשוחרת שלום, אולם כאשר היא בונה גן ילדים בהתנחלויות היא מוצגת כסרבנית שלום.

סגן שר החוץ זאב אלקין במהלך ביקורו בברזילצילום: שגרירות ישראל בברזיל

"זה אבסורד", אמר אלקין. "ישראל מעולם לא קיבלה את גבולות 1967 ולעולם לא תקבל אותם. מבקשים מאיתנו לעשות משהו שבכל מקום אחר בעולם היה נתפס כאנטישמיות – למנוע מיהודים בלבד לבנות".

המראיין שאל את אלקין האם הדרישה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות היא אנטישמיות. "ברור", השיב סגן שר החוץ. "דמיין שזה היה קורה במקום אחר – חברי קבוצה מסוימת באוכלוסיה היו מנועים מלבנות בתים. כולם היו אומרים שזו החלטה גזענית. אנחנו לא יכולים להיות המדינה היחידה בעולם שאומרת שהעובדה שאתה יהודי גורמת לכך שאסור לך לבנות בירושלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ