פרשת הרפז

בניהו איים על אשכנזי: "אם שמי ישורבב, אהיה קטלני”

לפי דיווח בערוץ 1, דובר צה"ל לשעבר אמר את הדברים לעוזרו של הרמטכ"ל, עם פרסום מסמך הרפז

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

גילויים חדשים בפרשת הרפז: בשיחה שהתקיימה בין דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו  ועוזרו של הרמטכ"ל, אל"ם (במיל') ארז וינר, נשמע בניהו אומר לוינר: "תמסור לגבי שאם השם שלי ישורבב הפעם אני אהיה קטלני". לפי הדיווח של איילה חסון בערוץ 1, השיחה נערכה לאחר פרסומו של "מסמך הרפז" בערוץ 2, בעקבותיו פשטו שמועות על מעורבותו של דובר צה"ל במסמך.

במקרה נוסף, עליו דווח אתמול, הפרשן הצבאי של "ידיעות אחרונות", אלכס פישמן, נפגש עם הרמטכ"ל ואמר לו שעליו לעצור את בניהו מלעסוק בטיסותיו של שר הביטחון. אשכנזי ענה: "עזוב, אבי פחדן, הוא מפחד, הוא מזיע". דבריו של אשכנזי הובאו לידיעתו של בניהו, שזעם וניסה לשוחח עם אשכנזי בטלפון, ללא הצלחה. גם אז הוא פנה לעוזרו של הרמטכ"ל וינר ואמר: "תמסור לאשכנזי שאני הלכתי לעמיר פרץ לסדר לאשכנזי להיות מנכ"ל משרד הביטחון אחרי שהמינוי של עמי סגיס כבר היה סגור לחלוטין, תמסור לאשכנזי שאני חיברתי אותו לפרץ, ותמסור לאשכנזי שאני חיברתי אותו לעיני". כאשר הצליח לבסוף דובר צה"ל דאז לשוחח עם הרמטכ”ל, הוא אמר לו: "אני עמדתי בשבילך בפרונט, מול גלנט. ואני לקחתי על עצמי את הריקושטים, כשלמעשה רונית (אשתו של אשכנזי) הייתה מעבירה חומרים לבן כספית, ואני לקחתי על עצמי את זה". לבסוף, כך דווח, התנצל אשכנזי בפני בניהו.

מסמך הרפז נחשף ב-6 באוגוסט 2010 בערוץ 2 (לא בידי אשכנזי עצמו, לפי המבקר). הוא תואר תחילה כתוכנית שנועדה לפגוע באשכנזי, לשפר את מעמדו של יריבו, השר ברק, ולהבטיח את מינויו של אלוף יואב גלנט לרמטכ"ל הבא. חקירת המשטרה חשפה שהמסמך זויף בידי סא"ל (במיל') הרפז, מקורבו של אשכנזי. למרות המלצת המשטרה, לא הוגש עדיין כתב אישום נגד הרפז.

אשכנזי ובניהו במבצע עופרת יצוקה צילום: עמרי ביגץ / דו"צ

בתחילת החודש הורה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על פתיחת חקירה פלילית בפרשת הרפז. וישנטיין החליט להרחיב את החקירה הצבאית שנוהלה עד כה, ולהטיל על משטרת ישראל להוביל מעתה את החקירה נגד המעורבים בפרשה. זאת, בשל חומרים חדשים שנאספו בחקירת מצ"ח. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ