עיריית ירושלים תעביר עשרות מיליוני שקלים לפיתוח מעבר לקו הירוק

בישיבתה האחרונה לפני הבחירות המקומיות, החליטה ועדת הכספים בעירייה להקצות תקציבים לרמת שלמה החדשה, לגן הלאומי עיר דוד ולמקווה בנוף ציון

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

ועדת הכספים של עיריית ירושלים אישרה היום (ראשון) תקציב פיתוח לשכונה החדשה שתוקם ברמת שלמה, מעבר לקו הירוק. התקציב, בסך 62.4 מיליוני שקלים, יועבר לפיתוח תשתיות ציבוריות בשכונה המתוכננת, על פי הסכם בין העירייה לבין מנהל מקרקעי ישראל. השכונה החדשה ברמת שלמה, שתכלול 1,600 יחידות דיור, גרמה במארס 2010 , שכן התוכנית להקמתה .

בנוסף אישרה ועדת הכספים העירונית, שזו לה הישיבה האחרונה לפני הבחירות המקומיות, שורה של פרויקטים ותמיכות מעבר לקו הירוק. בין היתר אושר תקציב פיתוח לגן הלאומי עיר דוד בסכום כולל של 20 מיליון שקלים, כאשר . בנוסף אושרה הקמת מקווה טהרה בשכונת נוף ציון שגם היא נמצאת מעבר לקו הירוק, . עלות המקווה לתקציב העירוני - 144.9 אלף שקלים.

יו"ר הוועדה , בירך על ההחלטות אותן הגדיר - "זריקת החיסון של ירושלים, כנגד אלה שחושבים על חלוקתה בצורה כלשהי". הוא הוסיף: "אני גאה על כך שבישיבה האחרונה של ועדת הכספים אישרה הוועדה את הצעותיי, להשקיע מיליוני שקלים למען אחדותה ושלמותה של ירושלים".

סגן ראש העיר ממרצ, יוסף אללו, היה המתנגד היחיד להעברת התקציבים. לטענתו מדובר בניסיון של ראש העיר, ניר ברקת, להתקרב לחרדים ולמצביעי הימין חודשיים לפני הבחירות. "עצוב מאוד שכדי לקרב את החרדים היה צורך לאשר את התוכנית של רמת שלמה למרות שידוע שזה הקש ששבר את היחסים שלנו עם האמריקאים, זו פרובוקציה של אנשים שלא רוצים בהתקדמות המשא ומתן עם הפלסטינים", אמר. בעניין המקווה אמר אללו שהוא אינו מתנגד למקוואות, "אבל אני יודע שכל המקוואות בעיר במצב קריטי, ובמקום לשפץ את הקיימים משקיעים במאה בתים בלב כפר פלסטיני, שממילא חלקם ריקים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "אין כל שינוי במדיניות העירייה בארבעים השנים האחרונות, ואנו ממשיכים לבנות בכל שכונות העיר על פי תכנית מתאר ליהודים וערבים כאחד. בשנים הקרובות צפויות להיבנות עשרות אלפי יחידות דיור בכל רחבי העיר לכלל המגזרים. בניה חדשה בירושלים היא הכרחית להתפתחות העיר ולמתן אפשרות לצעירים וסטודנטים לגור ולרכוש בה דירה". בכירים בעירייה תקפו את אללו על דבריו ואמרו כי "מדובר בהליך שגרתי המבוצע בכל תכנית בכל מקום. טענתו של חבר המועצה מטופשת ומעידה על בורות".

שכונת רמת שלמה בדצמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן

בתוך כך השתתף היום שר השיכון אורי אריאל בחנוכת שכונה חדשה בקדומים והתנחלות חדשה בשם לשם. אריאל אמר כי "אנחנו בונים בלשם 300 יחידות דיור כמו שאנחנו בונים בראש העין אלפים. אנחנו בונים בקדומים כפי שאנו בונים בקריית גת ובמודיעין. אנחנו בונים בירושלים כפי שאנחנו בונים בגליל. עם ישראל זקוק לדירות בכל מקום בארץ ואנחנו ניתן מענה לכולם". עוד הוסיף השר אריאל כי "מי שנמצא כאן היום מבין מדוע חזון שתי המדינות לא מציאותי ולא יקרה לעולם. מי שחושב שאפשר לאלץ אותנו לבנות רק בגבולות אושוויץ טועה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ