נתניהו כינס דיון על המצב בסוריה: "נגיב בעוצמה אם נזהה ניסיון לפגוע בנו"

ראש הממשלה כינס את שר הביטחון והרמטכ"ל להתייעצות בעניין המצב בסוריה. "אנחנו ערוכים לכל תרחיש", נמסר בהודעה שפרסמה לשכתו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס אחר הצהריים (שלישי) התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, והרמטכ"ל, רב־אלוף בני גנץ, לגבי המצב בסוריה. בסיום ההתייעצות, שבה השתתפו גם השר להגנת העורף גלעד ארדן והשר ליחסים בינלאומיים יובל שטייניץ, פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה לפיה נתניהו הבהיר שישראל תסכל כל ניסיון לפגוע בה מצד סוריה או מצד גורמים אחרים בגבול הצפון.

"אנחנו ערוכים לכל תרחיש", מסר נתניהו בהודעה. "איננו חלק ממלחמת האזרחים בסוריה, אבל אם נזהה ניסיון כלשהו לפגוע בנו אנחנו נגיב, ונגיב בעוצמה".

שרי הקבינט המדיני־ביטחוני זומנו גם הם הבוקר לדיון מיוחד בעניין סוריה, אולם הישיבה בוטלה מסיבה לא ברורה. במקומה התקיימה ההתייעצות בפורום מצומצם יותר.

הקבינט דן במצב בסוריה בפעם האחרונה ביום ראשון אחרי ישיבת הממשלה. אז קיבלו השרים עדכון על המסרים שהגיעו לישראל מארה"ב לקראת האפשרות של פעולה אמריקאית בסוריה. פקיד ישראלי בכיר ציין כי המסקנה העיקרית מהדיון היתה שעל ישראל לשמור על פרופיל נמוך ולא להיגרר בשום צורה להתנגשויות.

הפקיד הבכיר ציין כי חלק גדול מהדיון עסק בתרחישי הסלמה שונים שעלולים להתפתח בעקבות פעולה אמריקאית נגד משטר אסד ושבמסגרתם תיגרר ישראל בעל כורחה לקלחת הסורית.

"ההערכה של מערכת הביטחון היא שהסבירות לתגובה סורית נגד ישראל בעקבות תקיפה אמריקאית היא נמוכה", אמר הפקיד הבכיר. "עם זאת, כשמשהו כזה מתחיל לא יודעים לאן הוא עלול להתפתח ולכן צריך להיות מוכנים ולקבוע מדיניות מראש".

עלייה בפנייה לקבלת ערכות מגן

אתמול דיווחה חברת דואר ישראל כי חלה עלייה משמעותית במספר הפונים לקבלת ערכות מגן. לפי נתוני החברה, החל מהשעה 7 בבוקר ועד לשעה 13:00 נרשם שיא במספר הפונים למוקד ההזמנות הטלפוני של החברה - פי ארבעה מביום פעילות רגיל. עוד דיווחו בדואר על קפיצה גם במספר הפונים שהחליטו לרכוש ערכת מגן באמצעות שליח (לעומת איסוף הערכה בעצמם) - פי שלושה מביום פעילות רגיל. לא נמסרו מספרים מדויקים על מספר הפונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ