שר הביטחון: "מי שיעז לבחון אותנו ייתקל בעוצמתו של צה"ל"

יעלון התבטאו בחריפות על האפשרות שסוריה תגיב לתקיפה נגדה בתקיפה על ישראל. קצין צבא סורי: "אם דמשק תותקף – גם תל אביב תהיה על הכוונת"

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס אתמול (שלישי) להתרחשויות האחרונות בסוריה. "מול האיומים אנו פועלים באחריות, אך מי שיעז לבחון אותנו ייתקל בעוצמתו של צה"ל", אמר יעלון בטקס שהתקיים אתמול לזכר חללי חטיבת גבעתי, שבו השתתף גם הרמטכ"ל בני גנץ.

גנץ ויעלון התבטאו בחריפות על האפשרות שסוריה תגיב לתקיפה נגדה בתקיפה על ישראל. "אנו ערים להתרחשויות המתפתחות לנגד עינינו במזרח התיכון בימים אלו, וגם שומעים את קולות האיום המופנים לכיוונה של מדינת ישראל, אף שאינה מעורבת בסכסוך הדמים בסוריה ובסכסוכים אחרים במזרח התיכון", אמר שר הביטחון. "כנגד איומים אלו אנו פועלים באחריות ובשיקול דעת, אך גם אומרים בקול ברור ונחוש: מי שיעז לבחון אותנו, ייתקל בעוצמתו של צה"ל".

הרמטכ"ל גנץ הוסיף כי "המבקשים לפגוע בנו יפגשו אותנו חדים ותקיפים מאי־פעם. היום, עוד יותר מתמיד, ניצבת חומתנו מבוצרת וחסינה כחומת ברזל. לאומות העולם אחריות מוסרית וערכית מתבקשת אל מול הפשעים המחרידים המבוצעים נגד שכנינו החפים מפשע, ממש בעבר השני של הגבול". גנץ הוסיף כי "לא נבקש ולא נעודד רוחות מלחמה בקרבנו או בקרבתנו, אך החובה הבלתי מתפשרת להגנה על מדינת ישראל, מול מעגל האיומים הקרוב אלינו, תמומש על ידי צה"ל כל אימת שנדרש", הוסיף הרמטכ"ל.

השר יעלון. "בטוחני כי כל בן אנוש הזדעזע מהמראות מסוריה"צילום: ניר קידר

יעלון התייחס גם להתקפה הכימית בשבוע שעבר על שכונות הפרברים של דמשק ואמר "דומה כי אין ביטוי נורא יותר להקצנה המסוכנת העוטפת אותנו מדרום ומצפון, מתמונות האימה ששודרו בשבוע שעבר מסוריה, שם אזרחים תמימים נטבחים באין מפריע בידי משטרו המפלצתי של בשאר אל־אסד. בטוחני כי כל בן אנוש הזדעזע ממראות ילדים מוטלים מתים או מתפתלים בכאב מייסר, לאחר שכוחותיו של אסד השתמשו, ולא בפעם הראשונה, בנשק כימי כדי להרוג בהם".

שר הביטחון הוסיף כי "נדמה שהעולם הנאור מבין היום מול אלו כוחות הוא ניצב - ציר רשע שמתחיל בטהראן, עובר דרך דמשק ומתבסס בביירות ומהותו היא ביצוע פשעים נגד האנושות".

בתוך כך, קצין בצבא סוריה צוטט הערב בסוכנות הידיעות האיראנית פארס כאומר "אם דמשק תותקף, גם תל אביב תהיה על הכוונת. מלחמה כוללת נגד סוריה תפתח את הדרך לתקיפה של ישראל. אנחנו בטוחים שאם סוריה תותקף, גם ישראל תבער".

לדבריו, החלשת המשטר בדמשק תוביל לחיזוק של קבוצות קיצוניות, "ולכן, התקפה אמריקאית על סוריה תוביל לתקיפות תכופות על ישראל, לא רק בידי דמשק ובעלות בריתה אלא גם בידי קבוצות קיצוניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ