חלוקת ערכות המגן: בכל אזור הצפון פועלת רק תחנה אחת

נוכח המתיחות לקראת תקיפה אמריקאית אפשרית בסוריה דיווחו בעלי צימרים בגליל העליון כי בינתיים אין ביטולי חדרים לסוף השבוע הקרוב ולראש השנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רבים מתושבי הצפון שביקשו אתמול לרענן את ערכות המגן שלהם נאלצו להמתין זמן רב בתחנת החלוקה היחידה הפועלת באזור הצפון, שנמצאת ברחוב הנביאים בחיפה. הם הביעו תרעומת על כך שלא נפתחו באזור נקודות חלוקה נוספות.

בעיריות טבריה וקרית שמונה נערכו ישיבות שכללו רענון נהלים לשעת חירום. בישיבה בעיריית קרית שמונה סקרו אנשי הביטחון את ההתפתחויות האפשריות במצב הביטחוני בסוריה ובצפון הארץ, ולפי המלצת הצבא הוחלט להמשיך בשגרת החיים ולא לנקוט צעדים מיוחדים.

ראש העיר נסים מלכה הנחה את מנהלי האגפים בעירייה להמשיך בהיערכות למצב חירום, ומאגף שיפור פני העיר לבדוק את מצב המקלטים ולהכינם לעת הצורך. מלבד זאת ניתנה הנחיה לבצע פעולות אכיפה במקלטים משותפים.

מלכה דרש מנציגי הצבא לפתוח תחנה לחלוקת ערכות מגן לתושבי הגליל העליון. הוא אף פנה באופן אישי בעניין לשרי הביטחון והגנת העורף, וביקש מהם לזרז את פתיחת תחנת החלוקה בקרית שמונה. “יש אווירה שקטה ועצורה בעיר, ונראה שיש פחות אנשים ברחובות”, סיפר תושב העיר משה סטרול, “זו הרגשה לא נעימה, אבל אני מעריך שהיא משותפת לכל תושבי ישראל".

המתח בצפון הארץ לא חלחל לענף התיירות, שהעוסקים בו מספרים על תפוסה ניכרת לקראת חג ראש השנה. במלון פסטורל שבכפר בלום, הגדול מבין מלונות האזור, צופים תפוסה מלאה בסוף השבוע הקרוב ומציינים כי בראש השנה צפויה במלון תפוסה של 96%. לדברי אנשי המלון, עד כה לא התקבלו ביטולים לחדרים שהוזמנו לסוף השבוע ולחג.

שפי מור, מנהל ענף התיירות בקיבוץ מרום גולן שבצפון רמת הגולן, מסר כי “כל 78 חדרי האירוח בכפר הנופש שלנו מלאים, ואם היו לנו 50 חדרים נוספים גם הם היו מתמלאים”.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "תחנות חלוקת ערכות המגן פתוחות כל השנה במיקומים משתנים, כיום ניתן להגיע לתחנות הפתוחות או להזמין ערכה דרך חברת דואר ישראל. יובהר כי בשלב זה אין שינוי בהנחיות לתושבים, וכך גם לגבי ההצטיידות בערכות המגן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ