שמש קופחת ועימותים |

אלפים גדשו את עמדת חלוקת מסכות המגן היחידה בצפון

במקום לנצל את אולם הספורט הממוזג, נקודת החלוקה הוקמה מחוץ לאולם, וההמונים נאלצו לעמוד בשמש. ההמתנה בתור ארכה כחמש שעות וחצי

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

סמוך לשעה שלוש אחר הצהריים אתמול (חמישי), עלתה נהמה מנחש האדם שהשתרך מחוץ לעמדה לחלוקת ערכות מגן באולם הספורט רוממה שבחיפה. אדם מבוגר דחף אשה שעמדה לידו. זו קיללה. הוא קילל חזרה והוסיף איום. פרץ האלימות הוביל לצעקות ואיים להתפשט, אך רגע לפני אובדן השליטה נדחף שוטר יס"מ לתור והפריד בין הנצים. הממתינים בתור היו תשושים וחסרי מנוחה, חוששים מתוצאותיה של תקיפה אפשרית בסוריה. המתנה של חמש שעות בשמש הקופחת ודאי לא הוסיפה לשקט הנפשי שלהם.

תחנת החלוקה ברוממה היתה היחידה שפעלה אתמול בצפון הארץ, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 7:00 בערב. היא הועתקה לשם לאחר שביום רביעי התפרעו העומדים בתור בסניף הדואר ברחוב הנביאים בחיפה וניסו לבזוז ערכות מגן. על פי הערכות דואר ישראל, שלשום חולקו בחיפה כ–1,700 ערכות מגן, וכ–2,000 נוספות אתמול.

במקום לנצל את אולם הספורט הממוזג, נקודת החלוקה הוקמה מחוץ לאולם, בגומחות מוצלות, בשעה שההמונים נאלצו להמתין בשמש. לדברי אלו שזכו להגיע לנקודת החלוקה הנכספת, סמוך לשעה 14:30, ההמתנה בתור ארכה כחמש שעות וחצי. יוסף עלם מגוש חלב היה מהמאושרים שחצו את קו הסיום אחרי שעות של זחילה איטית בתור הצפוף והמיוזע. "זה לא בסדר שאין תחנות חלוקה נוספות בצפון", אמר.

במקביל, עשרות זוגות עיניים נתלו באלן בוסקילה מחיפה, בשעה שיצאה מעמדת החלוקה עם שבע ערכות חדשות לבתה, לנכדיה ולזוג שכנים חולים. בוסקילה זכתה להכנס ללא תור בשל בעיות בריאות. "אני לא מפחדת ממלחמה, הדאגה שלי היא לנכדים שלי ולחיילי צה"ל", אמרה. "צריך לקחת את האיומים של אסד ברצינות. נסראללה איים להפגיז את חיפה וקיים".

אשה נוספת שזכתה להתחשבות נכנסה למתחם בליווי קללות. "בגלל ששמתם עלי עין אני מאחלת שתחכו פה עוד שעות", ענתה להם וזכתה למטח קללות.

מדואר ישראל נמסר: “החברה פותחת תחנות חלוקה על פי הנחיית פיקוד העורף. בעקבות הביזה השבוע ומתוך דאגה לשלום הציבור, הוחלט להעביר את התחנה למקום מרווח יותר. ההחלטה נקבעה בשיתוף עיריית חיפה והמשטרה. חברת הדואר תגברה את התחנות בעשרות עובדים נוספים ומאבטחים על מנת לתת מענה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ