ישראל תשגר הלילה לווין נוסף לחלל

“עמוס 4” הוא לווין תקשורת שיאפשר שידור בפס רחב למספר אזורים בעולם, לרבות המזה"ת. הוא ישוגר מקזחסטן, אליה הגיע לפני כמה שבועות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

ישראל עתידה לשגר הלילה לווין נוסף לחלל: לוויין התקשורת "עמוס 4" יצטרף לשורת הלוויינים הישראלים המשייטים בחלל. הלוויין ישוגר ממרכז החלל בייקונור שבקזחסטן, המופעל על ידי רוסיה. "עמוס 4" הגיע למרכז השיגור לפני כמה שבועות, וכעת הוא עושה את שלבי ההכנות האחרונות שלו לשיגור על גבי טיל מדגם "זניט".

לווין התקשורת יאפשר שידור נרחב בפס רחב לאזורי רוסיה, הודו, דרום-מזרח אסיה, והמזרח התיכון. אתר רוסי פרסם את תמונות ההכנה לשיגור ביום שבת האחרון, שם רואים את תהליך העגינה של הלווין על גבי הטיל שדרכו ישוגר לחלל.

לצפייה בשיגור הלווין

עד היום שיגרה ישראל ארבעה לוויני תקשורת לחלל: “עמוס 1”, לווין התקשורת הישראלי הראשון, שוגר ב-1996, ויצא משירות בשנים האחרונות. “עמוס 2” שוגר ב-2003, ומשרת לקוחות במזרח התיכון, באירופה ובחוף המזרחי של ארצות הברית. ב-2008 שוגר לווין נוסף, “עמוס 3”, וב-2011, שוגר גם הלווין “עמוס 5”. לווין זה היה הראשון שספקית שירותי הלווין הישראלית "חלל תקשורת" לא הזמינה את ייצור הלווין מהתעשייה האווירית, אלא מהתאגיד הרוסי רשטנב.

טיל הזניט ששיגר את עמוס 4 לחלל ועליו הלווין, אתמול בקזחסטאןצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ