ועדת חוץ וביטחון טרם דנה בתקיפה בסוריה

בסביבתו של יו"ר הוועדה ליברמן הסבירו שוועדות משנה שלה הן שעוקבות אחר הנעשה; ח"כ בר לב: לא ייתכן שכחבר הוועדה לא אקבל מידע בסיסי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו”ר ועדת החוץ והביטחון של , , לא כינס עד כה את מליאת הוועדה כדי לדון בתקיפה האמריקאית הצפויה ובהיערכות להתגוננות מפני ירי רקטות סורי לעבר ישראל.

ח”כ עמר בר לב (), החבר בוועדה, פנה לליברמן וביקש לכנס את הוועדה בנושא אך נענה בשלילה. בסביבתו של ליברמן הסבירו שעד כה לא עלה צורך בכינוס הוועדה, משום שוועדות המשנה שלה, הכוללות מספר מצומצם יותר של ח"כים החשופים למידע מסווג עוקבות מקרוב אחרי ההתפתחויות.

היום (ראשון) צפוי להתקיים דיון נוסף באחת מוועדות המשנה ורק אחריו יוחלט אם יש מקום לכנס את ועדת החוץ והביטחון בהרכבה הנרחב. בר לב דחה את הטענות על הסף, ואמר כי הדבר מהווה זלזול בכלל חברי הוועדה המורחבת ובפגיעה ביכולתם לפקח על היערכות המדינה לטיפול בעורף. “לא ייתכן שהסערה המתחוללת בזירה הבינלאומית, שיש לה השלכות ישירות על מדינת ישראל, תעבור מעל לראשם של חברי הוועדה שלא יקבלו את המידע הבסיסי שדרוש לשם מילוי תפקידם", אמר בר לב. לדבריו, “כשליח ציבור, חלה עליי החובה לפקח על היערכות מערכת הביטחון ולהשמיע את דעתי בנושא לגורמים המקצועיים. ריכוז המידע רק בקרב חברי הקבינט המדיני־ביטחוני בעוד שהמוסד שאמור לפקח עליהם ממודר לחלוטין מהמתרחש היא מקוממת. החלטת יו"ר הוועדה תמוהה ומעלה סימני שאלה".

ליברמן ונתניהו בוועדת חוץ וביטחון, לפני חודשייםצילום: אמיל סלמן

בתגובה לדבריו של בר לב נמסר מלשכתו של ליברמן כי “לצערנו יש כאלה מבין החכי”ם שמחפשים כותרות בכל מחיר, גם על חשבון האחריות הלאומית. אין לנו כוונה ליצור היסטריה מיותרת על מנת לרצות את תאוות הפרסום של ח"כ כזה או אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ