נתניהו שוב שינה את עמדתו: חוק סטרוק יועלה להצבעה

בשבוע שעבר אמרו אנשיו של נתניהו כי הוא נחוש להביא את החוק להצבעה, אך אתמול הוא חזר בו. החוק מבקש להגן על נשים העובדות בהתנחלויות

ברק רביד
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
יהונתן ליס

לאחר שאתמול בערב (שבת) הודיעה לשכת ראש הממשלה כי הדיון על חוק זכויות נשים ביהודה ושומרון בישיבת הממשלה לא יכלול הצבעה, שינה ראש הממשלה בנימין נתניהו פעם נוספת את עמדתו וככל הנראה תתקיים הצבעה בנושא.

שרי הבית היהודי הבהירו הבוקר לפני הישיבה כי הם נחושים לקיים הצבעה ולא דיון בלבד. גם בקרב שרי הליכוד עלתה הבוקר דרישה לקדם את החוק.

לבסוף הוחלט על פשרה מסוימת. שרת התרבות לימור לבנת אמרה הבוקר כי השרים צפויים לקיים הצבעה על הערר של השר יעקב פרי ולהפיל אותו. לדבריה, החוק יועבר לכנסת להצבעה בקריאה טרומית. במקביל, תבקש הממשלה מאלוף פיקוד המרכז לקבוע תקנות בנושא זכויות נשים ביהודה ושומרון. אם התקנות יאושרו בשבועות שנותרו עד פתיחת מושב הכנסת תיעצר החקיקה ולא תקודם בכנסת מעבר לקריאה טרומית. אם התקנות לא יאושרו יקודם החוק ויעבור במושב הכנסת הקרוב.

ח"כ אורית סטרוק ואיילת שקדצילום: מיכל פתאל

בשבוע שעבר אמרו אנשיו של נתניהו כי הוא נחוש להביא את החוק להצבעה וכי הוא אף תומך בו, אולם אתמול בערב חזר בו נתניהו והחליט שלא לקיים הצבעה.

הצעת החוק, אותה יזמה ח”כ אורית סטרוק מהבית היהודי, קוראת להחיל את חוק עבודת נשים גם על ההתנחלויות. החוק מעניק הגנות שונות לאישה העובדת ובכלל אלה קובע כי זו תזכה להגנה מפני פיטורין במהלך הריונה, חופשת הלידה ובמשך תקופה נוספת של שישים ימים לאחר החופשה. כמו כן, שומר החוק על זכויותיהן של נשים העוברות טיפולי הפריה ועל זוגות המעוניינים לאמץ ילד ונאלצים בשל כך להיעדר מעבודתם.

וינשטיין הודיע ביום חמישי האחרון כי הוא מתנגד לקידומה של הצעת חוק שאושרה באחרונה בוועדת השרים לחקיקה. ווינשטיין סבור שלא נכון להחיל חקיקה בנושא על ההתנחלויות ונכון להסתפק בצו אלוף או בחקיקה צבאית כדי להסדיר את המהלך. ״מהבחינה המשפטית, להצטברות של החלת חקיקה ישראלית בעלת אופי טריטוריאלי באזור, עשויות להיות השלכות במישור המשפט הבינלאומי. בהקשר זה יכול שלקידומן של הצעות חוק כגון זו תהיינה השלכות רוחב. עד כה הכנסת הגבילה ככלל את חקיקתה ביהודה ושומרון לענייני תחולה אישית ישירה על אזרחי מדינת ישראל, בעניינים הנוגעים בעיקרם למיסוי, דין פלילי, שירות בטחון, בחירות וכיוצא באלה”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ