הלוויין עמוס 4 שוגר לחלל

לוויין התקשורת, שהוגדר כ"גדול והמשוכלל ביותר שנבנה בישראל", יאפשר שידור בפס רחב למדינות באסיה. נתניהו: רק מעט מדינות מתהדרות בכזה הישג

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
גילי כהן
גילי כהן

לוויין התקשורת "עמוס 4" שוגר אמש (שבת) לחלל בהצלחה. הבוקר הופרד הלוויין בהצלחה מהמשגר שלו ("זניט"), והחל להפעיל את מערכותיו.

במשך השבועיים הקרובים ימשיך הלוויין את מסעו בחלל, עד שיתמקם בנקודת השמיים 67.25 מעלות מזרחה, בגובה של כ-36 אלף קילומטרים. לאחר כמה חודשים שבו יפעל הלווין בנקודה זו, ויערכו בו בדיקות שונות, הוא יעבור לנקודה המיועדת לפעילותו המסחרית – 65 מעלות מזרח.

אתמול צפו בשיגורו של הלוויין ממתקן ביטחוני במרכז הארץ שר הביטחון, משה יעלון, ושר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי. הלווין שוגר אמש בשעה 23:05 מאתר השיגור בבייקונור שבקזחסטאן, ואנשי התעשייה האווירית שהיו במקום מסרו כי הליך השיגור היה תקין. יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר הבוקר כי "הלוויין הופרד בהצלחה מהמשגר, ומערכותיו התחילו לפעול. הלווין נמצא בקשר רציף עם תחנת הקרקע". עוד אמר וייס כי "זהו הישג מרשים נוסף של התעשייה האווירית, עמוס 4 הוא הלוויין הגדול והמשוכלל ביותר שנבנה בישראל".

צפו בשיגור הלוויין

לוויין התקשורת "עמוס 4" יאפשר להרחיב את אפשרויות השיווק של חברת "חלל תקשורת", בעיקר לשווקי אסיה והודו. בימים אלו מפתחת התעשייה האווירית עבור חברת "חלל תקשורת" את הלוויין "עמוס 6", שמבוסס במידת מה על "עמוס 4". בתעשייה האווירית הוסיפו כי עד כה שיגרו לחלל בהצלחה 14 לווינים, בהם לוויני תקשורת מדגמי עמוס, לוויני צילום אופטי ולוויני צילום מכ"מי (המשמשים למשימות צבאיות ומודיעיניות).

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך אף הוא על השיגור המוצלח ואמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר כי "יש מעט מאוד מדינות בעולם שיכולות להתברך בהישג כזה. כראש ממשלת ישראל, אני וגם השרים כאן גאים בכך. זאת אחת מן הבשורות הטובות שנתבשרנו בשבוע האחרון, היו גם אחרות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ